MHP’den Özgür Özel’e tepki: CHP’de bölücülerle el ele olmak geleneği değişmedi

Kemal Kılıçdaroğlu’nu devirin CHP Genel Başkanı seçilen ve ilk konuşmasında terör tutuklusu HDP’li Selahattin Demirtaş’a selam gönderen Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde, HDP’li Pervin Buldan ile birlikte İstanbul Kadıköy’de düzenlenen “Bir Opera Gecesi” dinletisine katılmış, Türk ordusunun çocukları öldürdüğünü iddia ederek Türkiye’ye ‘işgalci’ diyen Pervin Chakar’ın elini öpmüştü.

Özel, kendisine yöneltilen eleştirilere ilişkin,

“Atatürk’ün değerleri böyledir. Pervin Hanım’ın elini gerekirse yeniden öperim. Pervin Chakar onurumdur, gururumdur.”

diye konuşmuştu. Özel, tepkileri ‘ırkçılık’ olarak nitelemişti.

MHP’den Özgür Özel’e tepki: CHP’de bölücülerle el ele olmak geleneği değişmedi

Partisinin Ankara’da düzenlenen Genişletilmiş Bölge İstişare Toplantısı’nda konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Özel’e ve açıklamalarına tepki gösterdi.

CHP’nin ‘gönüllerini dağdakilere, akıllarını küresel dostlarına kaptırdığını vurgulayan Durmaz,

“CHP’de genel başkanın adı değişse de Atatürk maskesi altında Türk ve Türkiye düşmanı bölücülerle, el ele, kol kola olmak geleneği değişmemiştir.”

dedi.

“Yeni Genel Başkan eskisini aratmamıştır”

Genel Başkan Yardımcısı Durmaz, MHP üzerine hesap yapanların, sözde anket firmaları ile toplum mühendisliğine soyunanların, milletten sandıkta hak ettikleri cevabı aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Gönüllerini dağdakilere, akıllarını küresel dostlarına kaptıran CHP’de genel başkanın adı değişse de Atatürk maskesi altında Türk ve Türkiye düşmanı bölücülerle, el ele, kol kola olmak geleneği değişmemiştir. Eskisinin de yenisinin de terörist Demirtaş’a, Sorosçu Kavala’ya selam gönderme yarışına girdikleri kongre sonrası yeni Genel Başkan eskisini aratmamıştır. ‘Mecburen Türklerle aynı toprakları paylaşıyoruz’ diyen bölücü terör örgütüne övgüler düzen bir şarkıyı seslendirdiği videoyu tam da Cumhuriyetimizin 100. yılında 29 Ekim’de paylaşan sözde sanatçı müsveddesinin elini öpmüş ve bundan da gurur duyduğunu ifade etmiştir. Yani anlayacağınız CHP’de değişen hiçbir şey yoktur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx