Laykon bilişim 2023 yılında yüzde 135 büyüdü

Bilişim güvenliği alanındaki profesyonel ürün ve çözümleri ile çözüm ortaklarına satış ve destek veren teknoloji şirketi Laykon Bilişim, 2023 büyüme oranlarını açıkladı. 2024 yılında gerçekleştirecekleri yeni yatırımlarla siber güvenlik sektörünün gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceklerini dile getiren Laykon Bilişim Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu, 2024 yılında yüzde 70 büyüme hedeflediklerini açıkladı.

 Bilişim sektöründe 10 yılı aşkın uzman ve deneyimli kadrosuyla sektörde faaliyet gösteren Laykon Bilişim, 2023 yılında sektördeki büyümesini sürdürdü. 2023 büyüme rakamlarını değerlendiren Laykon Bilişim Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu, “Laykon Bilişim olarak, 2023 yılında yüzde 135 büyüme sağladık. Güçlü iş birlikleri ile iş ortaklarımıza daha katma değerli ürünleri müşterilerimize ulaştırabileceğimiz bir kanal yapılandırması içerisindeyiz. Mevcut iş ortaklarımız ile çalışma stratejilerimizi daha sağlamlaştırırken yeni iş ortaklarımızı da yapımıza dahil etmeye devam edeceğiz.” dedi.

 “870 Çözüm Ortağı ile İş Birliği Yaptık”

Windows, Linux, Mac OSx ve mobil işletim sistemleri için antivirüs, bulut yedekleme, DLP, güvenlik duvarı ve loglama gibi birçok alanda sundukları ödüllü güvenlik çözümleriyle birlikte hem bireysel hem de kurumsal müşteri sayılarında büyük bir artış kaydettiklerini açıklayan Barbaros Akkoyunlu, “Kurumsal ve bireysel çözümlerimizi ulaştırdığımız müşteri sayımız her geçen gün artmaya devam ediyor. 2023 yılında 870 çözüm ortağı ile iş birliği yaptık. Bu başarıyı yakalamamızda 2023 yılında %10 oranında artırdığımız çalışan sayımızın payı oldukça büyük. Çalışanlarımıza, sürekli kendilerini geliştirebilmeleri için ilham veren, onları destekleyen ve son derece kapsayıcı bir iş ortamı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

“2024 Yılında Yüzde 70 Büyüme Hedefliyoruz”

2024 yılı strateji planlarının arasında büyüme ve yatırımlarını artırmak olduğunu belirten Laykon Bilişim Genel Müdürü Barbaros Akkoyunlu, istihdam tarafındaki yatırımlarını da yıl içerisinde bölümlendirerek sürdüreceklerini aktardı. Akkoyunlu, “Laykon Bilişim olarak, 2024 yılında yüzde 70 büyüme hedefliyoruz. Ayrıca, ihracat tarafında distribütörü olduğumuz Türkiye’de geliştirilmiş markalar ile yurtdışına yönelimimizin artacağı bir yıl olmasını öngörüyoruz. Tüketicilerin taleplerini gelecek yıl da karşılamayı sürdürerek yeni teknolojiler, dijitalleşme, inovasyon ve sürdürülebilir projelerle birlikte ortaya çıkan başarı hikayelerinin bir parçası olmaya devam edeceğiz.” dedi. Akkoyunlu, “Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) göre, siber suçların ABD ve Çin’den sonra dünyanın üçüncü büyük ekonomisi haline geldiğini görüyoruz. Cybersecurity Ventures verilerine göre, bunun dünyaya 2024’te 9,5 trilyon dolara, 2025’te ise 10,5 trilyon dolara maliyeti olacağı tahmin ediliyor. Bundan dolayı önümüzdeki yıllarda ihtiyacın katlanarak büyüyeceği siber güvenlik alanında ihtiyaçları karşılayacak çözümlerimizle ürün portföyümüzü genişletmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx