Haftaya Binance’deki Bu 5 Altcoin İçin Düşüş Bekleniyor!

Bu yazımızda, beş altcoin projesi için analistlerin beklentilerini aktaracağız. Analistler Akash Girimath, Lockridge Okoth ve Filip L.; XRP, FLOKI, SHIB, CRO ve BNB için analizlerini paylaştı. İşte detaylar…

XRP için geri çekilme beklentisi

XRP ile başlarsak, analist Akash Girimath, altcoin fiyatının yavaşça tırmanış yaşadığını söylüyor. Analiste göre değişen kripto ortamı nedeniyle, Ripple için yükseliş ivmesi azalıyor gibi duruyor. Bu gelişme, havale tokenı için potansiyel bir geri çekilme olabileceğini gösteriyor. XRP fiyatı 16-19 Mayıs tarihleri arasında yüzde 13’lük bir artış gösterdi. Şu anda ise 0,469 dolarlık bir direnç seviyesiyle karşı karşıya. Bitcoin’de görülen alım baskısı eksikliği ve dalgalı görünüm, altcoinlerin dinlenmesine neden oldu.

Buna ek olarak, son iki günde XRP fiyatı tarafından üretilen daha yüksek zirveler var. Analiste göre bu, Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) daha düşük zirveleriyle tezat oluşturuyor. Bu uyumsuzluk “düşüş sapması” olarak adlandırılmakta. Ayrıca genellikle dayanak varlığın fiyatında bir düşüşe yol açar. Bu durumda, düşüş eğilimi XRP fiyatında bir geri çekilmenin olası olduğuna işaret etmektedir.  Muhtemel hedef, aşağı yönlü ilk destek olan 0,426 dolar. Satış baskısı artmaya devam ederse, Ripple’ın bir sonraki desteği 0,392 dolarda ziyaret etmesi muhtemel.  Yani analist, mevcut pozisyonu 0.465 dolarda oluşturanlar için yüzde 8-15 düşüş olasılığına işaret ediyor.

Popüler altcoin FLOKI için aşağı yönlü hareket devam ediyor

Analistin listesindeki bir diğer altcoin, popüler meme coin FLOKI oldu. Girimath’a göre Floki Inu fiyatı, yukarı yönlü olmayan istikrarlı bir destek tabanının üzerinde seyrediyor. Son iki sıçrama, yükseliş momentumunun eksikliğine işaret eden daha düşük zirveler üretti. Bu eğilim devam ederse, ani dayanak noktasının kırılması dik bir düzeltmeye neden olabilir. Floki Inu fiyatı 5 ve 6 Mayıs tarihlerinde yüzde 82 oranında yükseldi ve 0,0000578 dolar seviyesinde yerel bir tepe oluşturdu. Yatırımcıların kâr elde etmek için acele etmesiyle bu ralli geri alındı ve FLOKI 0,0000320 dolar destek seviyesine geriledi.

İlk sıçrama Floki Inu fiyatını yüzde 19 artırdı ve sonunda ayıların devreye girmesiyle düşüşe geçti. Bu seviyedeki ikinci sıçrama, FLOKI’yi yüzde 11 oranında artırarak alım baskısının eksikliğini gösterdi. Bu eğilim devam ederse ve satıcılar baskın olmaya devam ederse, 0,0000320 dolar bariyerinin aşılması muhtemel. Ancak analiste göre,  bu seviyenin altında belirleyici bir günlük mum çubuğu kapanışı, bir kırılma sinyali verecek. Yüzde 13’lük bir düşüşle 0,0000276 dolara inişi tetikleyecektir.

SHIB için yüzde 10’luk düşüş olasılığı var

Analist Okoth ise, bir diğer popüler meme coin olan Shiba Inu’ya dikkat çekti. Shiba Inu (SHIB) fiyatı, SHIB’nin Pepe (PEPE) çılgınlığının piyasaya hakim olduğu bir aylık konsolidasyondan kopmasının ardından Nisan ortasından bu yana düşüş trendinde. Bununla birlikte, gerçek hayattaki kullanım durumlarının eksikliği nedeniyle, PEPE’nin gazı tükendi. Böylece, Ookoth’a göre Shiba Inu gibi endüstri akranlarını meme coin ekosisteminden sorumlu bıraktı.

Shiba Inu (SHIB) fiyatı, boğalar SHIB’i yaklaşık 0,0000080 dolarlık indirimli fiyattan satın almak için beklerken bir planla hareket ediyor gibi duruyor. Analiste göre meme coin boğaları, yükseliş trendini sürdürmek için yeterli likidite elde etmesini bekledi. Ardından gelen ralli SHIB’i yüzde 80’den fazla yukarı göndererek 0,0000148 dolara kadar bir yükselişi makul hale getirdi. Analiste göre Shiba Inu fiyatı sırasıyla 0,0000099 dolar, 0,0000103 dolar ve 0,0000109 dolar seviyelerindeki 50, 100 ve 200 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) seviyelerinden gelen güçlü satış baskısıyla karşı karşıya.

CRO için sırada neler var?

Cronos (CRO) fiyatı Mayıs başında başlayan sert düşüşünü kırmızı alçalan trend çizgisini aşarak kırdı. O dönemde gerçek bir ralli oluşmadı ve bu arada ABD hisse senetleri önemli ölçüde ilerledi. Analist Filip L.’e göre bu durum, altcoinler için kasvetli bir tablo çiziyor çünkü hisse senedi piyasasından gelen arka rüzgarların CRO’nun fiyat hareketi üzerinde yalnızca sınırlı bir etkisi var. Boğalar, Mayıs ayının büyük bir bölümünde fiyat hareketlerini belirleyen kırmızı azalan trend çizgisini kırmak için tüm enerjilerini harcadılar. Bu nedenle, yatay hareket Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) aşırı satım bölgesinden uzaklaşmasına yardımcı oluyor.  

Analiste göre CRO şu anda çok dar bir konsolidasyonda işlem görüyor, çünkü boğalar mevcut zemine karşı 0,062 dolarda eziliyor. Bu seviye bir kez geçilirse, Mayıs ayının en düşüğü 0,061 dolara hızlı düşüş olasılığı var. Başka bir olasılık ise 0,057 dolara işaret ediyor.  Analiste göre boğalar üst taraftaki seviyelerin üstesinden gelebilirse daha fazla yukarı yönlü potansiyel görülecektir. Yükseliş yönünde ise analist 0.068 dolarlık olasılığa işaret ediyor.

Listedeki son altcoin: BNB

Son olarak Binance Coin fiyatı, Girimath’a göre, açık bir yükseliş trendi üretti. Ancak daha yakından bakıldığında bir düşüş formasyonu ortaya çıkıyor. Bu düzenin bozulması, token için dik bir düzeltmeyi katalize edebilir.  Binance Coin, 27 Kasım 2022’den beri dört yüksek zirve ve üç farklı yüksek dip oluşturdu. Bu salınım noktalarının trend çizgileriyle birleştirilmesi, yükselen bir kama oluşumunu ortaya çıkarmaktadır.

Bu teknik formasyon düşüş eğilimli bir kurulum. Analist, alt trend çizgisinin kırılmasıyla %25’lik bir düşüş öngörüyor. 236 dolarlık hedef, ilk yüksek ve düşük arasındaki mesafenin 300 dolardaki kırılma noktasına ölçülmesiyle elde edilir. Ancak Binance Coin fiyatının görünümü kötümser görünse de, alıcıların kontrolü ele alma ve düşüş kaderini önleme şansı var. Analiste göre satış tarafındaki likiditenin 300 doların altında kalması nedeniyle, bir ralli olasılığı yüksek.  Son olarak analist, BNB’nin 318 doları aşıp 356 doları kararlılıkla geçmesi durumunda 454 dolarlık engeli bile aşabileceğini düşünmekte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir