Felçli kedi, kendisi için yapılan yürüteç sayesinde ayakta

Fethiye’de faaliyet gösteren Doğa Dostu Derneği’nin başkanı Gökçen Gökmen Bayram, 1 yıl önce sokaktaki engelli kediyi sahiplendi. Veterinere götürdüğü kedinin felçli olduğunun belirlenmesi üzerine Bayram, hayvanı uzun süre fizik tedaviyle ayağa kaldırmaya çalıştı.

Kedinin arka ayakları tutmadığı için tedavilerden sonuç alamayan Bayram’ın bir arkadaşı, engelli hayvanlar için yaptığı yürüteçlerle tanınan Ali Yalçın’a internet üzerinden ulaştı. Yalçın, Isparta’da su borusu, pazar arabası tekerleği, kumaş gibi malzemelerle yaptığı yürüteci hiçbir ücret almadan Bayram’a yolladı.

1 yıl aradan sonra yürüteç yardımıyla adım atmaya başlayan ‘İziy’ isimli kedi, artık bahçede dolaşabiliyor ve diğer kedilerle yemek yiyor.

Yürüteç öncesi kedinin sadece birkaç adım süründüğünü ve sürekli oturduğunu dile getiren Bayram, “Onun için büyük bir özgürlük oldu. Arkadaşlarıyla koşup oynamaya başladı. Yemeğini ayakta yiyor. Yaraları vardı ve bu enfeksiyona sebep oluyordu. Yürütecin, yaraların iyileşmesine de katkısı olacak. Artık ‘İziy’ engelli değil, engelini aştı. Bence artık kendisini de normal hissediyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx