‘Bu Saldırının Arkasında Politik Sebepler Var!’ ‘Teröristlere Gece Görüşü Sağlanmış, Her Türlü Bilgi Verilmiş…’

Dün akşam, Pençe Kilit operasyon bölgesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 9 askerimiz şehit düştü, 4 askerimiz yaralandı. Halk TV Ekranlarına bağlanan Emekli Tümgeneral Armağan Kuloğlu dün akşamki hain saldırıyı değerlendirerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

TERÖRİSTLER NASIL BU KADAR YAKLAŞTI?

Emekli Tümgeneral Armağan Kuloğlu değerlendirmelerinde şu ifadeleri kullandı:

“Teröristler Türkiye’ye Irak’ın Kuzey’inden Geliyor. gelen teröristlerin sınır içerisine girmeden bu tehdidi yok etmek için biz Irak topraklarına doğru çıkarak teröristleri o bölgede tecrit ediyoruz. Dolayısıyla bizim amacımız kendi sınırlarımızda değil sınır ötemizde kurulmuş durumdayız. Diğer taraftan biz buradaki istihbaratı insansız hava araçları ile MİT ajanları ile alıyoruz. Ama zaman zaman bazı açıklar ortaya çıkabiliyor. Bu açıkların en çok ortaya çıktığı zaman, tipinin olduğu karanlık zamanlarda oluyor. Gece görüşünün çok az olduğu zamanda bu girişimleri yapıyorlar.”

CHP Lideri Özgür Özel’in ‘Üs Bölgeleri Yeterince Korunamıyor mu?’ sorusunu yanıtlayan Kuloğlu şu ifadeleri kullandı:

“Üs bölgelerinden bahsedecek olursak, saldırı üs bölgesinin binasına yapılmamış. O bölgenin ötesinde konuş alan askerimize yapılmış durumda. Bu üs bölgesinin dışında dışarıda gözetleme faaliyetleri ile yürütülen bir operasyon. en kötü hava şartlarında bunu yaşarsanız yapılacak şey karşılıklı mücadeledir. Bu mücadelede şehit olmak da yaralanmakta mukadderattır ve önüne geçmek zordur. Bizim bu şartlarda bu bölgelerde durmamızın sebebi PKK Türkiye’ye girmeden kontrolü ilerden sağlayarak sınır ötesinde kitlemek. Biz sis geldi ar yağdı diyerek meydanı bırakamayız. Onların amacı Türk askerinin o bölgeden zaten ayrılması”

‘BU HAREKATIN ARKASINDA POLİTİK SEBEPLER VAR!’

“Burada önemli olan şey Terörist bu kadar nasıl yaklaştı? Bunun arkasında güçler olmadığı sürece bunu yapmaları mümkün değil. Bu gece görüşsüz harekatlar çok nadirdir. PKK genelde bahar aylarında bunu yapar. Bu harekatın arkasında politik sebepler var. Bunlara gece görüşü sağlanmış, termal kameralar sağlanmış, her türlü bilgi verilmiş. Bunlar bu nedenlerle bu saldırıyı bu kış şartlarında yapabilmiş. Ayrıca bunlar eğitilmiş organize edilmiş.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx