Bahçeli’den Fatih Camisi imamının bıçaklanmasına tepki: Karanlık bağlantıları aydınlatılacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fatih Camisi imamı Galip Usta’nın bıçaklanmasıyla ilgili açıklama yaptı. Bahçeli, “Alçak saldırganın en ağır şekilde cezalandırılmasının yanı sıra, karanlık bağlantılarının aydınlatılacağına, provokasyon iklimi oluşturmanın arayışında olan mihraklara asla fırsat verilmeyeceğine yürekten inanıyorum” dedi.

Devlet Bahçeli’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Geçtiğimiz pazartesi günü menfur bir saldırıda yaralanan İstanbul Fatih Camii İmamı Sayın Galip Usta ile birlikte cami cemaatinden Sayın Bilal Erdem’e özellikle şifalar temenni ediyorum. Bu kapsamda alçak saldırganın en ağır şekilde cezalandırılmasının yanı sıra, karanlık bağlantılarının aydınlatılacağına, provokasyon iklimi oluşturmanın arayışında olan mihraklara asla fırsat verilmeyeceğine yürekten inanıyorum.”

NE OLMUŞTU?

Fatih Camii’nde Ö.S isimli şüpheli namaz sırasında, “Müslüman uyuma” diye slogan attı. Bunun üzerine Fatih Camisi imamı Galip Usta, uyardığı Ö.S’den dışarıya çıkmasını istedi. Şüpheli, özel güvenlik görevlileri tarafından camiden çıkarıldı. Namazın ardından imam odasına giren ve imam Usta ile konuşmak istediğini söyleyen Ö.S, imam ve araya girmeye çalışan cami cemaatinden B.E’yi bıçakla yaraladı.

İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Ö.S. ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx