Akşener’den şehit ailesine ziyaret: Şehit anneleri sabır abidesi gibi oldu

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 15 Eylül 1993’te Van’ın Çatak ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Jandarma Komando Er Muammer Karacaer’in Aksaray’daki ailesini ziyaret etti. Akşener, “Sabır çok kolay bir şey değil özellikle annelerde ama gene de bir sabır abidesi gibi oldular” dedi.

Akşener, bugün Aksaray’da 15 Eylül 1993’te Van’ın Çatak ilçesindeki terör saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Komando Er Muammer Karacaer’in anne-babasının evini ziyaret etti. Akşener’i şehit Karacaer’in annesi, eşi ve 2 oğlu kapıda karşıladı. Akşener, Karacaer’in oğluna “Kaç yaşındaydın oğlum o zaman” diye sordu. Şehidin annesi de torununun o dönem 3 yaşında olduğunu söyledi.

Ardından şehit Karacaer’in babası ile sohbet eden Akşener, “94’ün Temmuz’undan itibaren şehit ailelerine yönelik bir vakıf yönettim 1999-2000’e kadar, Zübeyda Hanım Şehit Aileleri Vakfı. Ondan sonra da çok içlerinde oldum. Bugün burada oturuyor olmamı o hayır dualarına borçluyum diye düşünüyorum. Çok zor bir şeydir. Sabır çok kolay bir şey değil özellikle annelerde ama gene de bir sabır abidesi gibi oldular” dedi.

Ziyarette şehit Karacaer için dua okundu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx