7 günde bir değiştirin! Yastık kılıfınız saç ve cilt sorunlarının sebebi olabilir

EN AZ 7 GÜNDE BİR DEĞİŞTİRİN

Çok terleyen ya da dış ortamda sık bulunan biriyseniz yastık kılıfınız çabuk kirleniyor olabilir. Her gün banyo yapmak ya da evde zaman geçirmeniz durumunda yastık kılıflarınız daha uzun süre temiz kalıyor olsa da, uzmanlara göre bir kılıf en fazla 7 gün kullanılmalı. Aksi takdirde kılıfta üreyen zararlı bakteriler cilt sorunlarına yol açabilir.

SİVİLCE PROBLEMİ KAPINIZI ÇALABİLİR

Yastık kılıfınızı sık sık değiştirmezseniz cildinizden dökülen ölü hücreler, bakteriler ve yağ birikerek sivilce oluşumuna neden olabilir. Ayrıca terlemeniz ve vücut salgılarının cilde uzun süre teması da tahrişe neden olabilir.

SAÇ SAĞLIĞI İÇİN İPEK KILIF TERCİH EDİN

Pamuklu yastık kılıfları, tüm nemi emdikleri için saçlarınızdaki uçucu ve sağlıklı yağları da emer. Bu durum daha cansız, kuru ve hacimsiz saçları beraberinde getirir. Ancak ipek, yumuşak bir kumaş olmasının yanı sıra uçucu yağları da emmez. Ayrıca sürtünmeyi de azalttığından saçların daha az kırılmasını sağlar.

YÜZDEKİ KIRIŞIKLIKLARI YAVAŞLATIN

Özellikle saten ve ipek kılıflar derin kırışıklıklara neden olabilecek yüz ve uyku çizgilerine karşı, cildinizi korur. Saçlarınızın da dolaşmasını önlemek için idealdir. Bu kılıflar özellikle kıvırcık ve kuru saçlar için mükemmeldir.

PAMUK YASTIK CİLDİ KURUTUR

Pamuklu yastık kılıfı aynı saçlarda olduğu gibi cildi de kuruttuğu ve yıprattığı için yüzünüze sürdüğünüz gece kremlerinin etkisi de azalır. İpek yastık kılıfı kullanarak, cildinizin yıpranmasını ve nem kaybetmesini engelleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx