Yumurtaları Buzdolabınızın Kapısında Mı Tutuyorsunuz? İşte Bu Yüzden Yapmamalısın!

Yumurtalarınızı buzdolabının kapısında saklamanın pek de âlâ bir fikir olmadığı ortaya çıktı…

Buzdolabının kapağında yer alan o kullanışlı küçük raf, yumurtalarınızı saklamak için en güzel yer değil. Pekala neden? Zira buzdolabınızın kapağını sık sık açıp kapatıyorsunuz. Bu nedenle yumurtalar nizamlı olarak ani sıcaklık değişimlerine maruz kalırlar. Birtakım araştırmalara nazaran bu durum, onların çok daha çabuk çürümelerine neden olabilir.

BAKTERİ ÜREMESİ

Yumurtalarınızı saklamanın en güzel yolu, özgün kutularında bırakmak ve buzdolabınızın gerisine koymaktır. Sabit sıcaklık nedeniyle bu halde daha uzun mühlet taze kalırlar. Bu onların kurumasını da önleyecektir. Buzdolabının ardındaki soğuk sıcaklık, bakteri üremesini de pürüzler, bu da salmonella ile enfekte olma bahtınızın azaldığı manasına gelir. Yumurtalarınızı içeride tutmak için ülkü sıcaklık dört santigrat derecedir.

TAVUK

Çoğu insanın tavuğu yanlış yere koyduğunu biliyor muydunuz? Birçok insan, iki kere düşünmeden yiyeceklerini buzdolabına atıyor. Fakat tavuğu gerçek biçimde saklamak kıymetlidir. Kümes hayvanları, basitçe çoğalan ve yayılan ishale neden olan bir bakteri olan salmonella içerebilir. Bu yüzden tavuğu yanlışsız saklamak çok değerlidir.

EN DÜŞÜK RAF

Tavukları buzdolabınızın en alt rafında saklayın. Bir besin uzmanına nazaran, pek çok insan tavuğu buzdolabında nerede saklayacağını bilmiyor. Pek çok insanın yalnızca ayak işlerini bitirmek istediğini, yani yiyeceklerini rastgele bir yere koyduklarını açıklıyor. Lakin tavuk buzdolabında yüksek yerlerde saklanmamalıdır. En alt rafa koymalısın! Meyve suları etten sızabilir ve buzdolabınızdaki öbür yiyecekleri kirletebilir. Bunun olmasını önlemek için tavuğu buzdolabının altına koyun.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.