‘Turkish Hairlines’: İstanbul’da saç ektirme modası İspanya’da sinema oldu

Türkiye’nin saç ektirme konusundaki memleketler arası ünü, İspanya’da bir güldürü sinemasına mevzu oldu.

Sputnik Türkçe’de yer alan habere nazaran; bu hafta sonu İspanya’da vizyona girmesi planlanan sinema, saç dökülmesi yaşayan ve saç ektirmek için İstanbul’a gelen bir küme arkadaşı husus ediniyor.

Warner Bros.’un yapımcılığını üstlendiği ‘Por los pelos’ isimli sinemanın direktör koltuğunda, Nacho G. Velilla oturuyor. Sinemanın oyuncu takımında Amaia Salamanca, María Hervás, Tomás Aguilera, Eva Ugarte, Jesús Vidal, Nene, Antonio Pagudo, Alba Planas, Leo Harlem, Laura Quirós üzere isimler yer alıyor.

Film İspanya’da vizyona girmek için saatler sayarken Türkiye gündemine çoktan oturdu. Toplumsal medyada afişleri paylaşılan sinemaya pek çok toplumsal medya kullanıcısı esprili yorum yaptı.

Bazı paylaşımlarda sinema, ‘Turkish Hairlines’ diye anıldı.

‘YILDA 500 BİN KİŞİ SAÇ İÇİN TÜRKİYE’YE SEYAHAT EDİYOR’

Filmin ortaya çıkış kıssasını anlatan direktör Nacho G. Velilla, “Yılda 500 bin kişi saç grefti almak için Türkiye’ye seyahat ediyor. Saç turizmi ile ilgili makaleleri gördüğümüzde bu sayı günlerce zihnimizde yankılandı. Bizim ise, senaristler ve edebiyat insanları olarak, bu sayıların gerisinde gördüğümüz şey kelimelerdi” halinde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.