Tez yüzünden gözlük kolları yuttu: Çıkartılması için dört yıl bekledi

Çin’in Şanghay kentinde yaşayan adam arkadaşlarıyla girdiği argüman sonucu bir çift gözlük kolunu yuttuktan sonra çıkarmaları için hekimlere yalvardı lakin sonunda sindirim sisteminde sıkışan kollar o kadar çok acıya neden oldu ki yardım istemekten öteki devası kalmadı.

İnanılmaz bir halde, gözlük kolları daha evvelki hastane ziyaretlerinde tespit edilmedi lakin bir uzmana gönderildiğinde tespit edildi.

Yaşı verilmeyen lakin hâlâ genç bir adam olduğu bildirilen yalnızca Li soyadıyla tanımlanan hasta, dört yıl evvel bir bahiste gözlüğün kollarını yuttuğunu itiraf etti. “Ben daha evvel karın tomografisi çektirdim lakin raporda yabancı cisim olduğu yazmıyordu.” dedi.

Bedende kalma müddetinin uzunluğu nedeniyle, cerrahlar onu ameliyatsız çıkarabileceklerinden emin değillerdi. Sonunda Zhongshan Hastanesi hastayı yabancı cisimleri cerrahi müdahale olmadan bedenden çıkarma konusunda uzman olan Profesör Zhou Pinghong’a göndermeye karar verdi.

Kollardan birinin ince bağırsağın birinci kısmı olan on iki parmak bağırsağına, başkasının on iki parmak bağırsağının ucuna yerleştiğini söylendi. Neyse ki bariz bir delinme ve kanama olmadı. Operasyon başarılı oldu ve iki kolun çıkarılmasının tamamlanmasının yalnızca 15 dakika sürdüğü bildirildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.