Tez: Reha Muhtar çocuğuna şiddet uyguladı

Deniz Uğur, 13 yaşındaki kızının babası Reha Muhtar hakkında şiddet tezinde bulundu. Muhtar’ın kızına şiddet uyguladığını ileri sürerek mahkemeye başvuran Uğur, dilekçesinde çocuğunun kendisine, “Eğer babamdan şikayetçi olursan beni öldürür” dediğini belirtti.

tv100’den Birsen Altuntaş’ın haberine nazaran, Muhtar’a karşı geçen yıllarda velayet davası açan Deniz Uğur, kızıyla ilgili darp raporu alıp İstanbul Anadolu 1. Aile Mahkemesi’ne başvurdu.

Deniz Uğur dilekçesinde şu sözler yer aldı:

“Şikayetçi olduğum Reha Muhtar benim çocuklarımın babasıdır. Kendisiyle uzun vakittir başkayız. 2 müşterek çocuğumuz bulunur. Çocukların velayeti babalarındadır. İstanbul Aile Mahkemesi kararıyla şahsi münasebet günü 12.09.2022 tarihinde çocuklarım Mina Deniz ve Poyraz Deniz’i Tarabya’da bulunan okullarından aldım.

Birlikte konuta geldik akşam saatlerinde ikamette bulunduğum sırada kızım Mina babası Reha’nın evvelki cuma günü kendisini çok makus dövdüğünü söyledi. Hatta bu sefer çok makûs dövdü diyerek evvelki davranışlarını teyit etmiş oldu. Zati Mina babası hakkında daha evvel yaralama kabahatinden şikayetçi olmuştu. Sonra babası baskı kurunca şikayetinden vazgeçti. Bana ‘Eğer babamdan şikayetçi olursan beni öldürür’ dedi.

Bu konuşmalar sırasında yalnızdık kızımı sakinleştirip Kavacık Medistate Hastanesi’ne götürdüm. Kızımı orada muayeneden hekim bile çocuğun korktuğunu ve psikolojisinin bozuk olduğunu anladı. Bu durumu bana aktardı. Kızımın ikiz kardeşi oğlum Poyraz da büsbütün içine kapanmış durumda…” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.