Tatile geldiler, Bodrum’u çöplüğe çevirdiler

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Bayram tatili için gelenler karayollarını çöplüğe çevirdi. Belediye paklık vazifelileri 3 günde 1500 torba çöp topladı. Bodrum Kent Kurulu Lideri Arif Yılmaz “Bu kent yalnızca bizim değil unutmasınlar bu kent onların da kenti. Ancak bu kadar rahatlık fazla” diyerek reaksiyon gösterdi.

Muğla’nın Bodrum ilçesine Kurban Bayramı tatiline gelenler ve kentte yaşayanların araçlardan yollara ve caddelere attıkları çöpler görenleri şaşkına çevirdi.

Turistik Milas Bodrum Karayolu ile Bodrum merkez, Torba, Gölköy, Türkbükü, Yalıkavak, Gümüşlük, Kadıkalesi, Turgutreis, Akyarlar, Bitez, Konacık, Mumcular, Ortakent ve Mazı yollarında Bodrum Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı grupların yaptığı paklık çalışmalarında atılan çöpler temizlendi.

3 GÜNDE 1500 TORBA ÇÖP TOPLANDI

Yaklaşık 120 kilometrelik alanda yapılan üç günlük temizlikte 1500 torba atık husus yol kenarlarından temizlendi. Araçlardan atılan bilhassa yiyecek ve  içecek kutuları, cam şişeler, plastik, kâğıt ve öteki atıklardan oluşan çöpler dikkat çekti. Toplanan atıklar  Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı araçlarla bölgeden alınarak Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi.

Bodrum Belediyesi yetkilileri, Bodrum’da yaşayan yahut tatil için Bodrum’u tercih eden vatandaşlardan bu mevzuda hassasiyet göstermelerini, çöplerin yol kenarlarına değil çöp kutularına atılması konusunda hassas olmalarını istedi.

“BU KADARI DA FAZLA”

Bodrum Kent Kurulu Lideri Arif Yılmaz, yaptığı uyarıda

“Bu kent hepimizin. İlçe dışından gelenler Bodrum’a ulaştıklarında evet kendilerini rahat hissediyorlar, tatilin ve Bodrum’un verdiği huzur da kendilerini âlâ hissediyorlar, lakin bu kent yalnızca bizim değil. Unutmasınlar bu kent onların da kenti.

Tatilden yahut bayramdan geriye dönecek olabilirler ancak unutmasınlar yeniden bir gün bu kente gelecekler. Ayrıyeten Bodrum’un bayramda 2 milyona yaklaşan nüfusu nedeniyle, belediye vazifelilerinin 24 saat hizmet vermeye çalıştığını unutmasınlar.

Çünkü bu kentin nüfusu ve işçi sayası anca 250 bin nüfuslu bir kent oranında. Bu nedenle tatilcilerimizden ricamız Bodrum’u kendi konutları üzere görmeleri ve pak tutmaları” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.