Suriyeli bayanın hızına tekme atan şahıs: Erkek sandım

Gaziantep’in Düztepe Mahallesi’nde bankta oturan 70 yaşındaki Suriyeli yaşlı bayanın çocuk kaçırdığını ileri süren Şakir Çakır, kalabalık ortasındaki bir kişi yaşlı bayana tekme attı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis grupları, yaşlı bayana tekme attığı tespit edilen 4 çocuk babası Şakir Çakır’ı gözaltına aldı.

Özgür bırakılıp tekrar gözaltına alındı

Çocuk kaçırıldığı savları üzerine tekme attığını ve pişman olduğunu söyleyen Çakır, sözünün alınmasının akabinde hür bırakıldı. Lakin, karara başsavcılık itiraz edince, Çakır, yine gözaltına alındı.

Yapılan araştırmada; ‘fuhşa teşvik’ dahil 9 farklı cürümden kaydı olduğu belirlenen Şakir Çakır, polisteki süreçlerinin akabinde salı günü sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe ‘kasten yaralama’ cürmünden tutuklandı.

“Müştekinin bayan olduğunu bilmiyordum”

Şakir Çakır tabirinde tekme attığı kişinin bayan olduğunu bilmediğini öne sürdü. Garsonluk yapan Çakır, “4 çocuğum var. Olay günü kalabalık toplanmış ve çocuk kaçıran bir kişinin yakalandığını söylüyordu. Ben de olayın kendi kızıma yönelik bir kaçırma aksiyonu olduğunu düşündüm. Kendimi kaybettim ve kalabalıkta erkek sandığım şahsa yönelik kızgınlıkla olayı gerçekleştirdim. Müştekinin bayan olduğunu bilmiyordum. Müşteki de birinci etapta benden şikayetçi olmamıştı. Olaydan ötürü pişmanım” dediği belirtildi.

Vali’den yaşlı bayana ziyaret

Bu ortada, Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren Leyla Muhammed’i Vali Davut Gül, kent protokolü ve çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri ziyaret etti.

Sıhhat durumu düzgün olan Leyla Muhammed’in, birkaç gün içerisinde taburcu edileceği belirtildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.