Soyer’e seyyar satıcılardan 200 kitaplık destek

İzmir Seyyar Esnaf ve Satıcılar Meclisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Her Mahalleye Bir Kütüphane kampanyasına 200 kitap bağışladı. Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Sokak satıcılarımızın çocuklarımız adına böylesi bir desteği bizleri mutlu etti” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Her Mahalleye Bir Kütüphane kampanyasına İzmir Seyyar Satıcılar Derneği ve çatı kuruluşu olan İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi’nden destek geldi. İzmirli seyyar satıcıların da kazançlarından artırdığı paraları bir araya getiren Meclis Başkanı Evren Laçin, içinde dünya klasiklerinden Türk yazarlara kadar 200 farklı kitabı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teslim etti.

‘DİŞİNDEN TIRNAĞINDAN’
İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkârlar Meclisi yönetimine teşekkür eden Tunç Soyer, sokaklarda kar kış demeden günübirlik çalışan satıcıların bu davranışı nedeniyle duygulandığını söyledi. Sokak ekonomisinin her geçen gün daha da büyüdüğünü ve artan işsizliğe bir alternatif haline geldiğini açıklayan Soyer, bu kesimin de kayıt altına taleplerini yakından takip ettiklerini sözlerine ekledi. Soyer, “Yaşanan ekonomik zorluğa karşın seyyar satıcıların dişlerinden tırnaklarından artırdıkları paralarla geleceğimiz olan çocuklarımıza kitap desteğinde bulunmaları bizleri son derece mutlu etti” dedi.

‘SOKAKTA DEĞİL SINIFTA’
İzmir Seyyar Esnaf ve Satıcılar Meclisi Başkanı Evren Laçin ise, önceki yıllarda sokaklarda çalışmak zorunda kalan kesimin eğitimden uzaklaşmış bireylerden oluştuğunu fakat artan yoksullukla birlikte üniversite mezunları, atanamayan öğretmenler, maaşını yetiremeyen memurlar hatta ay sonunu getiremeyen emeklilerin de sokaklarda satış yapmaya başladığını kaydetti. Başkan Laçin, “İnsanlar son çare olarak sokağı tercih ediyor. Çünkü kazanamıyor, evladını doyuramıyor. Biz ise bu ülkenin evlatlarını sokaklarda çalışırken değil kütüphanelerde okullarda ders çalışırken kitap okurken görmek istiyoruz. Umarım bağışladığımız bu kitaplar, çocuklarımızın hayatını değiştirmelerinde, onların umutlarının artmasında etkili olur. Çünkü yaşadığımız karanlığı bugünün çocukları, gençleri bilimle aydınlatacak” ifadelerini kullandı. Laçin ayrıca tüm sivil toplum örgütlerini de bu kampanyaya destek olmaya davet ederek Başkan Tunç Soyer’i başlattığı girişim nedeniyle tebrik etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.