Resmi yazı ortaya çıktı: AKP’li belediyeden Erdoğan’ın mitingi için ‘katılım çağrısı’

AKP’li Gebze Belediyesi, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cumartesi günü İzmit’te yapacağı mitinge gelmeleri için tüm çalışanına eksiksiz iştirak daveti yaptı.

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine nazaran, Belediye İnsan Kaynakları’ndan müdürlüklere gönderilen yazıda şöyle denildi:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bedelli iştirakiyle 6 Ağustos 2022 Cumartesi günü İzmit Ulusal irade Kent Meydanı’nda saat 16:30’da yapılacak belediyemizin faaliyetlerinin de içinde bulunduğu; Kocaeli’de ulaşımdan altyapıya, sağlıktan eğitime kazandırılan yapıtların açılışının yapılacağı Açılış Bayramı’na resmi bir program olması münasebetiyle tüm çalışanımızın (Memur personel, kontratlı ve KHK’lı) eksiksiz iştirakinin gerçekleşmesi noktasında gerekli hassasiyetin sağlanması gerekmektedir.

CHP’DEN SERT TEPKİ

AKP’li Gebze Belediyesi’nin mevzuya ait yazısını toplumsal medyadan paylaşan CHP Kocaeli vilayet Lideri Özgür Harun Yıldızlı, “Ülkemizi her alanda batırmanın eşiğine getiren AKP İktidarı artık kendisinin miadının dolduğunun farkında. Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı hiçbir mitingde istediği ilgiyi göremiyor. Hal bu türlü olunca devletin tüm kurumları, tüm AKP’li belediyeler Erdoğan’ın konuşacağı alanı doldurmak için ellerinden geleni gerisine koymuyorlar” dedi.

Taşıma suyu ile değirmenin döndürülemeyeceğini belirten CHP Vilayet Lideri Yıldızlı şunları söyledi:

Yapılacak birinci genel seçimde, halkın oylarıyla gideceksiniz. Bunu sizde çok âlâ biliyorsunuz. Bunun gerilimini de yaşadığınızı çok yeterli görüyoruz.

Bildiğiniz üzere Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki Cumartesi günü de kelamım ona ’10. Açılış Bayramı’ nedeniyle İzmit’e gelecek. Bitmeyen projeler kenti Kocaeli’nde açılış bayramı yapacak.

Erdoğan neyi açacak. Uçak kalkmayan Cengiz Topel Havaalanı’ndan uçakları mı kaldıracak.

Yıllardır bitmeyen Kandıra Duble Yolunu mu açacak? Bir türlü bitmeyen Kocaeli Kent Hastanesi’ni mi açacak, yıllardır bitmeyen Gölcük Devlet Hastanesi’ni mi açacak. Sanki Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli’nde onlarca bitmeyen proje olduğunu biliyor mu?

Dediğim üzere AKP artık gideceğinin farkında ve onun gerilimini yaşıyor. Birebir gerilimi AKP’li belediye liderleri da yaşıyor. Birebir AKP’li Gebze Belediye Lideri Zinnur Büyükgöz üzere.

“İŞÇİSİNE ARTIRIM VEREMEYEN, ARTIK MİTİNGİ DOLDURMA TELAŞINA DÜŞMÜŞ”

Belediye çalışanlarına bu mevzuda baskı yapılamayacağını kaydeden CHP Kocaeli Vilayet Lideri Özgür Harun Yıldızlı, şöyle konuştu:

İşçisine herkesin verdiği yüzde 30 enflasyon düzgünleştirme artırımını vermeyen Zinnur Büyükgöz, artık Erdoğan’ın İzmit’te yapacağı mitingi doldurma telaşına düşmüş. Gözü öbür bir şey görmüyor.

İşçisine, memuruna, sözleşmelisine ‘Mitinge katılacaksınız’ buyrukları yağdırıyor. Katılanların isim listelerini şimdiden isteyerek ruhsal baskı yapıyor.

Zinnur Büyükgöz, kaygının ecele yararı yok; senin de tüm belediye çalışanlarının isim listesini isteyerek fişleme hakkın yok.

Çalışanlarına yaptığın bu üstü kapalı gözdağını unutacağımızı zannetme. Mahkeme kadıya mülk değil; bunu bu türlü bilesin. Doldurduğun o koltuğun hakkını vermek istiyorsan, evvel alın teri kurumandan tüm çalışanlarının hakkını ver.

Belediyedeki çalışma barışını bozma. Hak ettikleri enflasyon farkı artırımını vermekten imtina ettiğin belediye çalışanlarını, mitinge katılma konusunda zorlayarak çalışma barışını bozma.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.