Puma’nın tasarladığı KKTC Ulusal Futbol Grubu formaları tanıtıldı

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ve Kemaler Group ortasında gerçekleşen mutabakat kapsamında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ulusal Futbol Grubu 3 yıl boyunca PUMA tasarımı formalarıyla alanda olacak. İş birliği kapsamında KTFF Harika Lig ve Birinci Lig kapsamında oynanacak tüm maçlarda PUMA Orbita futbol topu kullanılacak. Eş vakitli olarak PUMA, KKTC Bayan Futbol Ligi’ne de ismini vererek Kuzey Kıbrıs futboluna verdiği takviyesi devam ettirecek. 

Yeni formaların tanıtımının yapıldığı aktiflik, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Lideri Hasan Sertoğlu ve PUMA Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis’in iştirakiyle gerçekleşti.

BİR FORMADAN FAZLASI: KIBRIS ŞEHİTLERİNE SAYGI 

PUMA’nın; Fenerbahçe, Manchester City, AC Milan üzere Avrupa’nın dev kulüplerinin yanı sıra İtalya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti ve İsviçre üzere Ulusal Ekiplerin forma dizaynını yapan küresel tasarım grubu tarafından KKTC Ulusal Futbol Ekibi için hazırladığı formalar, kırmızı ve beyaz olarak iki farklı modelden oluşuyor.

Türkiye’de üretilen formaların ön tarafında yer alan siyah şerit dikkat çekiyor. Bu şeritler; Kıbrıs şehitlerine hürmet duruşunu simgeliyor. Formanın sırt kısmında bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi armasında yer alan barış güvercini ve ağzındaki zeytin kısmı ise, “Kıbrıs Türk tarafının duruşunun göstergesi” olarak niteleniyor.

DRYCELL TEKNOLOJİSİ İLE MAÇ BOYUNCA KURU FORMALAR

KKTC Ulusal Futbol Grubu için PUMA’nın hazırladığı formalar nemi ciltten uzaklaştıran ve maç boyunca kuru ve rahat kalmaya yardımcı olan eşsiz dryCELL teknolojisini içeriyor. Formaların üretiminde kullanılan %100 geri dönüştürülmüş polyester gereç markanın etraf şuuru ve sürdürülebilirlik mevzularına verdiği ehemmiyeti vurgularken, tıpkı vakitte oyunculara üstün ahenk ve hareket kabiliyeti sağlıyor.

KADIN FUTBOLUNDA ‘PUMA’ DEVRİMİ

PUMA, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında Bayanlar Ligi’ne de isim sponsoru oldu. 2021-2022 döneminde Bayanlar Ligi, “PUMA Bayanlar Ligi” ismiyle oynandı. Tıpkı vakitte tarihte birinci defa düzenlenen PUMA Ayten Berkalp Bayanlar Kıbrıs Kupası’nın final maçı, 2 Eylül Cuma günü saat 18:30’da Girne 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda ülkenin esaslı grupları Gençlik Gücü ve Küçük Kaymaklı ortasında oynanacak.

1,5 YILDAN FAZLA MÜDDETTİR ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞIMIZ BU PROJE BİZİM İÇİN ÇOK ÖZEL”

KTFF Muhteşem Lig ve Birinci Lig kapsamında oynanacak tüm maçlarda PUMA ORBITA futbol topu kullanılacak. Yıldız halindeki 12 büyük panelin bir ortaya gelmesiyle oluşan özel yapısı, yüzey üzerindeki dikiş sayısının azalmasına yardımcı oluyor. ORBITA’nın sahip olduğu ve en son model teknoloji ile tasarlanan ülkü küre formu, maç boyunca biçimini koruyor ve sıvı emiliminin azalmasını destekliyor. Spor Toto Harika Lig, LaLiga, Serie A English Football League üzere dünyanın en ünlü liglerinde PUMA ORBITA futbol topları kullanılıyor.

PUMA Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis, “Bir Kıbrıslı olarak bugün başka bir heyecan ve memnunluk yaşıyorum. PUMA olarak Türk sporuna karşı olan sorumluluğumuzu güçlendirdiğimizi düşünüyoruz. Spor nerede varsa biz de oradayız. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ve Kemaler Group ortasında yapılan muahede vesilesiyle, yenilikçi eserlerimizi KKTC futbolu ile buluşturduğumuz için gurur duymaktayız… Her kategoride gayret veren KKTC Ulusal Futbol Gruplarının dünya düzeyinde gereçlerle alana çıktığını görmek, KKTC futbol liglerindeki maçların artık PUMA’nın ürettiği toplarla oynanması ve bunun yanında Bayanlar Futbol Ligi’ne verdiğimiz isim sponsorluğu dayanağı bizler için epey değerli” sözlerini kullandı.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Lideri Hasan Sertoğlu ise, “Kendi ülkemize özel tasarlanmış, sahiden bizim için üretilmiş formalara sahip olmaktan ötürü gururluyuz. 1,5 yıldan fazla müddettir üzerinde çalıştığımız bu proje bizim için çok özel. 600 binin üzerinde olan İngiltere ve Avusturalya’da yaşayan Kıbrıslı Türklerin ve yanı sıra Türkiye’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin bu formaya sahip çıkacağını, formanın ülke hasretini, vatan sevgisini pekiştireceğini düşünüyorum. Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu 1955 yılında kurulduğu günden bugüne birinci kez kendimize özel formamız oldu” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.