Pençe- Kilit Operasyon’unda şehit düşen Mehmetçikler son seyahatine uğurlanıyor

PKK’lılara göz açtırmayan Mehmetçik, hudut güvenliğini muhafazaya devam ediyor.

Geçtiğimiz gün; PKK’lılarla girdikleri çatışma sonucu şehit düşen 5 Mehmetçik, tüm Türkiye’nin yüreklerini dağladı.

Şehit edilen; Teğmen Abulkadir Güler, Uzman Çavuşlar Bican Kapılay, Hüseyin Cankaya, Onur Doğan ile Kontratlı Er Celal Tekedereli için bugün, Şerafettin Elçi Havalimanı’nda merasim düzenlendi.

Düzenlenen merasimin akabinde 5 şehidin naaşı memleketlerine uğurlandı.

Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay’ın cenazesi, öğlen namazına müteakip Hatay’ın İskenderun ilçesi Nihal Atakaş Mescidi’ne getirildi.

Burada düzenlenen törene Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, Hatay Valisi Rahmi Doğan, 39. Mekanize Piyade Tugay Kumandanı Tuğgeneral Hakan Tutucu, AK Parti Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel ve Sabahat Özgürsoy Çelik, ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Gözyaşlarıyla son seyahatine uğurlandı

Bekar olduğu belirtilen şehit Kapılay’ın cenazesi kılınan cenaze namazının akabinde İskenderun Şehitliği’nde toprağa verildi.

Cenazede zahmetle ayakta duran annesi Sevinç Kapılay, babası Erkan Kapılay ve kardeşi Berkan Kapılay, şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Vatandaşlar da tekbir getirip, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganı attı.

Malatya

Kuzey Irak’taki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 25 yaşındaki Piyade Kontratlı Er Celal Tekedereli’nin cenazesi, memleketi Malatya’da toprağa verildi.

Malatya Kent Mezarlığı’nda öğlen vakti düzenlenen cenaze merasimine, şehidin ailesi ve yakınları ile Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Malatya Valisi Hulusi Şahin, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, 2. Ordu Kurmay Lideri ve Garnizon Kumandanı Tümgeneral Selami Arslan, Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan ve vatandaşlar katıldı.

Son seyahatine uğurlandı

Şehit Celal Tekedereli’nin naaşı, askerlerin omzunda taşınarak katafalka konuldu. Vilayet Müftüsü Veysel Işıldar’ın kıldırdığı cenaze namazında, şehidin babası Cevat Tekedereli ve kardeşleri de protokolle birlikte saf tuttu.

Namazın akabinde askerlerin omzuna alınan şehit Celal Tekedereli’nin naaşı, top otomobilinde taşınarak şehitlikte defnedildi.

Beş kardeşli ailenin 3’üncü çocuğu olan Celal Tekedereli’nin bekar olduğu, bir yıl evvel piyade kontratlı er olarak vazife yapmaya başladığı öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.