Özel Sportmenler Down Atletizm Ulusal Grubu Dünya Şampiyonu

Çekya’da Down Sendromlular Dünya Atletizm, Masa Tenisi ve Tenis Şampiyonası’nda atletizm branşında karşılaşmalar sona erdi.

Takım halinde atletizmde dünya şampiyonluğu

Türkiye Özel Sportmenler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran Milli atletler, 10’u altın, gümüş ve bronzla toplamda 30 madalya elde etti. Bu madalyalarla 254 puan toplayan Türkiye, grup halinde atletizmde dünya şampiyonluğuna ulaştı. İtalya ikinci, Polonya üçüncü, Portekiz dördüncü, Meksika ise beşinci sırada yer aldı.

Altın madalyalar ve rekorlar geldi

Milli atlet Emrah Akçakoca da şampiyonada 5 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya alarak bir dünya şampiyonasında en fazla madalya kazanan Türk sportmen oldu. Emrah, madalyaların yanı sıra 100 metrede de kırdığı dünya rekoruyla da tarihe geçti.

Türkiye Özel Sportmenler Spor Federasyonu Lideri Birol Aydın, tarihi bir muvaffakiyet elde ettiklerini belirtti.

“Sporcularımıza imkan verilince neleri başarabildiklerini tüm dünya gördü”

“Özel atletlerimiz tarih yazıyor, bütün dünya bizleri alkışlıyor. Şampiyonada iki dünya rekorunun yeni sahibi Türk atletler oldu. Dünya rekorunu kırarak bizlere büyük gurur ve sevinç yaşatan Emirhan Akçakoca ve Dilara Çevik’i tebrik ediyorum. Şampiyonada kazandığımız madalyalar gösteriyor ki tüm özel atletlerimize imkan verilince neleri başarabildiklerini tüm dünyaya gösterdiler.”

AA’nın haberine nazaran Birol Aydın, kendilerine büyük dayanak veren başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile emeği geçenlere teşekkür etti.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.