Meteoroloji’den ‘sağanak’ uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kısımları, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesitleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Bilecik, Bursa’nın güneyi, Balıkesir’in güneydoğusu, Bingöl, Van’ın doğusu ve Muş etraflarının lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların İç Ege (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Denizli, Muğla’nın iç kısımları, Aydın’ın iç kısımları, Manisa ve İzmir’in iç kesimleri), Göller Yöresi (Isparta ve Burdur), Eskişehir, Bursa’nın güneyi ile Balıkesir’in güneydoğusunda kısa periyodik ve lokal olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği iddia ediliyor. Rüzgarın çoklukla kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesitlerde güneyli istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği kestirim ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

İç Ege (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak, Denizli, Muğla’nın iç bölümleri, Aydın’ın iç kesitleri, Manisa ve İzmir’in iç kesimleri), Göller Yöresi (Isparta ve Burdur), Eskişehir, Bursa’nın güneyi ile Balıkesir’in güneydoğusunda kısa periyodik ve mahallî olmak üzere kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, mahallî dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

İLLERE NAZARAN HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 26°C

Parçalı bulutlu

ANKARA °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR °C, 31°C

Parçalı bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların iç kısımlarında kısa vadeli ve mahallî olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 30°C

Parçalı ve çok bulutlu, iç kısımlarının lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DİYARBAKIR °C, 35°C

Parçalı ve az bulutlu

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.