Liderler oylarını kullandı

İYİ Parti lideri Akşener, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur oylaması için Üsküdar Beylerbeyi’ndeki Hacı Sabancı Anadolu Lisesi’nde bulunan 2127 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da oyunu kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, okul çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, seçimlerin çok önemli olduğunu söyledi.

Seçimin herkes için çok önemli olduğunu vurgulayan Akşener, “Özellikle gençlerin geleceği açısından çok önemli bir seçimin ikinci safhasında oylarımızı kullandık. İnşallah ülkemize, milletimize hayırlı olur. Allah, inşallah gönlümüzdekini nasip eder.” diye konuştu.

Akşener, seçim sonuçlarını Ankara’da takip etmek için kısa süre sonra yola çıkacağını sözlerine ekledi.

ALİ BABACAN DA OYUNU KULLANDI

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da Cumhurbaşkanı Seçimi için oyunu kullanmak üzere saat 10.10’da Türkiye Emlak Bankası Ortaokulu’na geldi.

Eşi Ülkü Zeynep Babacan ile 4572 numaralı sandıkta oyunu kullanmasının ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Babacan, seçimin ikinci turunun ülke ve demokrasi için hayırlı olmasını diledi.

Babacan, seçmenlere mutlaka sandık başına gitmesi ve iradesini ortaya koyması çağrısında bulundu.

Sandık görevlilerinin seçim işlemleri sona erene kadar görevinin başında olmalarını isteyen Babacan, “Ümit ediyorum bu seçimler ülkemiz için demokrasinin daha da ilerlemesine vesile olur.” dedi.

Babacan, “Seçim sonuçlarını parti genel merkezinde mi yoksa sandık başında mı takip edeceksiniz?” sorusu üzerine şu ifadeleri kullandı:

“Bizim genel başkanlar olarak sandık başında beklememizin çok doğru olmadığıyla ilgili daha önce tecrübelerimiz var. Çünkü bilinen insanlar olduğumuz için sandık başında olmamız biraz sanki oy tercihlerini etkilemek gibi anlaşılabiliyor. Ankara’daki tüm teşkilatlarımızı görevlendirdik. Bütün sandıklarda altı partinin ortak seçim güvenliği sistemi çalışacak. Bizim de arkadaşlarımız bu seçim güvenliği sistemine katkıda bulunacak. Ben de akşam saat 17.00-18.00’den itibaren genel merkezimizde olacağım, seçim sonuçlarını takip edeceğim.”

Bir süre seçmenlerle sohbet eden Babacan çifti, daha sonra okuldan ayrıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir