Kemal Kılıçdaroğlu: Biz herkesi kucaklıyoruz

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Sincan ilçesinde muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir ortaya geldi.

CHP Önderi gündeme ait açıklamalarda bulundu.

“Bu nizamdan kim faydalı, kim ziyanlı?”

DHA’nın haberine nazaran Kılıçdaroğlu, anayasa değişikliğinden evvel Sincan’a bir sefer daha geldiğini hatırlatarak, “Bu değişiklik çıkarsa ülke büyük meselelerle karşılaşır’ demiştim. Ancak olmadı. Sonunda malum bugünkü nizam kuruldu. Bu nizamdan kim faydalı, kim ziyanlı?

Topluma şöyle bir bakalım; esnafa bir faydası oldu mu bu tertibin? Sürücülere bakalım; onların da badiresi var. Mesken bayanlarına bakalım; mutfaklarda yangın var. Apartman görevlilerine bakalım; onların da dünya kadar kederi var. Çiftçiye bakıyorum; nesini anlatayım.

Onun da kaygısı var. Demek ki bu tertip onlara da yaramadı. Pekala bu tertip kime yaradı? Kim faydalandı bundan? Ben vaktinde dilimin döndüğü kadar anlattım ancak artık bunu yaşayarak öğreniyoruz” dedi.

“Elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu o denli kullanın”

Kılıçdaroğlu, “Yarın sandık gelecek ve gideceksiniz oy kullanacaksınız. O denli, ‘Gelin bizim partiye oy verin’ yok arkadaşlar. O denli kolay bir davet da yapmayacağım.

Yaptığım davet şudur; elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu o denli kullanın. İşsiz evlatlarınızı düşünün. Yoksul fukarayı düşünün. Esnafı, manavı düşünün. Meskeninde tenceresi kaynamayan bayanı düşünün, ondan sonra vicdanınız neyi emrediyorsa gidip o partiye oyunuzu verin. Bu kadar açık, bu kadar net söylüyorum.

Olay bir Türkiye olayıdır. Bir parti olayı değildir. Yazık değil mi bu ülkeye? Benim sorumluluğum sizlerden daha fazla. Bunu biliyorum. O nedenle ülkeyi karış karış geziyorum. O nedenle ülkenin her kesitiyle oturup konuşuyorum” diye konuştu.

“Biz doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi herkesi kucaklıyoruz”

CHP Başkanı Kılıçdaroğlu, parti olarak kendi eksikliklerinin de olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Ben bu millete her vakit doğruyu söyleyeceğim. Eksiğimiz var mıydı? Vardı. Kusurumuz, yanlışımız var mıydı? Vardı. Öz tenkit de yapıyoruz. Artık yanlış yapmamaya, milletin sesini dinlemeye, toplumun her kesitiyle helalleşmeye gidiyoruz. Helalleşmek istiyoruz.

Her bölümle de konuşuyoruz. Hiç kimsenin kimliği, inancı ve hayat usulünü siyasete gereç etmiyoruz. Bizim 2 kırmızı çizgimiz var; bayrağımız ve vatanımız. Bayrağımızı ve vatanımızı seviyorsa herkes bizim dostumuzdur. Yoksa biz doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi herkesi kucaklıyoruz. Hepsi bizim insanlarımız.

İnsanların kimlikleri, inançları, hayat üslupları farklı olabilir lakin birebir bayrak altında yaşıyoruz. Komşu komşunun külüne muhtaçtır değil mi? Komşularımızın kimliğini, hayat stilini sorgulamaya başladık. Bunlar yanlıştır. Siyaset arbede alanı değildir. Yeni bir siyaseti, yeni bir anlayışı Türkiye’ye getirmek istiyoruz.”

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.