Işıltılı Bir Cilde Sahip Olmak Düşündüğünüzden Daha Kolay

Işıl ışıl görünen pak bir cilde kavuşmak için kıymetli eserlere çok para harcamanıza gerek yok. Uzmanlar, cildinizde tonlarca eser kullanmamanızı tavsiye ediyor. “Birkaç farklı eser kullanmak maliyetli olabileceğinden, kullandığınız eser sayısını sınırlamak da yardımcı olabilir. Ayrıyeten cildinizi tahriş edebilir ve yaşlanma belirtilerini daha bariz hale getirebilir.” diyorlar.

IŞILTILI BİR CİLDE SAHİP OLMAK DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDEN DAHA KOLAY

BOL SU İÇİN VE ANTİOKSİDANLAR AÇISINDAN GÜÇLÜ YİYECEKLER YİYİN

Diyetiniz cilt bakımının nitekim başladığı yerdir. Araştırmacılara nazaran, su alımı ile cilt rengi ortasında potansiyel bir ilişki var. 2015 yılında yapılan bir araştırma, ne kadar uygun nemlendirdiğiniz ile cildinizin sıhhati ortasında bir bağ olabileceğini öne sürdü. Çalışma ve başka tabipler, çok ölçüde su içmenin muhtemelen yardımcı olmayacağını belirtiyor. Tabipler ” Lakin gün boyunca gereğince su içtiğinizden emin olmak, ışıltılı bir cilde yaklaşmanın kolay bir yoludur” diyorlar

Antioksidan bakımından varlıklı yiyecekleri diyetinize dahil etmek, doğal bir ışıltıya sahip bir cilde ulaşmanın öbür bir kolay yoludur. Polifenol ismi verilen mikro besinleri yüklemenize yardımcı olacak çilek, ceviz ve üzüm üzere yiyeceklere odaklanmak isteyeceksiniz. Uzmanların verdiği demeçte, “Ön araştırmalar, bu cins antioksidanı cilt hücrelerinin hiperpigmentasyon üzere UV hasarından müdafaaya yardımcı olmasıyla ilişkilendirdi . ” dediler.

CİLDİNİZİ SİSTEMLİ OLARAK KİR VE YAĞDAN ARINDIRIN

İşte mükemmel bir cilde sahip insanların her gün yaptığı bir şey. Cildinizi sistemli olarak temizlemek, rastgele bir cilt bakımı rutininin kıymetli bir modülüdür ve nemli, parlak bir cilt elde etmek için gereklidir. Meyyit cilt hücreleri, bakteriler yahut kirleticiler olsun, öbür rastgele bir eser giymeden evvel bu kalıntıları cildinizden çıkarmanız gerekir. Uzmanlara nazaran “Temizlik, cildinizi öteki cilt bakım eserlerine hazırlamanın en yeterli yoludur” . Tıkanmış gözenekleriniz varsa, kullandığınız öteki eserler yüzeyin altındaki cilt katmanlarına ulaşamaz. Tıkanmış gözenekler yalnızca sivilcelere neden olmakla kalmaz, birebir vakitte öteki cilt bakım eserlerinin emilimini de mahzurlar, günlük paklık gözeneklerinizi temizlemeye yardımcı olur ve nemlendiricilerinizdeki ve serumlarınızdaki etkin bileşenlerin cildin daha derin katmanlarına nüfuz etmesini sağlar” dediler.

İçeriğinde alkol içermeyen nazik bir temizleyici kullandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Ilık su en güzelidir. Pak parmaklarla temizleyici uygulayarak kolay tutun. Cildinize karşı nazik olun ve ovmaktan kaçının. Ilık suyla durulayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın. Akabinde, kaşıntılı yahut kuru cildiniz varsa nemlendiriciler uygulayın. Yüzünüzü çok yıkamamak da kıymetlidir. Yüzünüzü yalnızca günde iki defa yahut terledikten sonra yıkayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.