İlkay Gündoğan’dan derbi açıklaması

Manchester City’nin Türk asıllı yıldız oyuncusu İlkay Gündoğan, gösterdiği performansla alkış almaya devam ediyor.

İlkay Gündoğan, İngiliz basınına çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Şampiyonlar Ligi’nde alınan yenilginin ekibin istikrarını bozmadığını aslında oyuncuların daha da kenetlendiğini belirten deneyimli oyuncu, “Oyuncular ile rekabet artık çağdaş futbolda yok. Eski başlı kimi insanların 20-30 yıl evvel alanda birbirlerini kasıtlı yaralamaya çalıştığı üzere değil artık. Sonuçta bu bir oyun. Herkes üzere ben de hürmet görmek istiyorum, bunun bilakis sahiden gerek yok.” biçiminde konuştu.

“Şampiyonlar Ligi finalini izlemeyeceğim”

Şampiyonlar Ligi finali ile ilgili İlkay Gündoğan, “Paris’teki finali düşündükçe çok sinirleniyorum. Şampiyonlar Ligi final maçını mutlaka izlemeyeceğim. Büyük bir fırsatı kaçırdık ve bu nitekim sıkıntı bir durum. O gün için yanlış yaptığımızı söyleyebileceğimiz pek bir şey yoktur lakin günün sonunda 3 gol yedik ve elendik. Tahminen de yeteri kadar odaklanamadık.” sözlerini kullandı.

“Beni en çok hangi maç heyecanlandırıyorsa onu izliyorum”

Manchester City’nin Crystal Palace maçı sırasında kendisinin Galatasaray – Fenerbahçe derbisini izlemeye gitme nedeniyle ilgili yöneltilen bir soruya İlkay, “Bu katiyetle daha kıymetli bir maçtı (gülerek). Beni en çok hangi maç heyecanlandırırsa onu izliyorum.” dedi.

“Kendimi konutumda üzere hissediyorum”

Manchester’a kolay adapte olduğunu söyleyen başarılı oyuncu, “Gelsenkirchen’den değil, Ren bölgesinden geldim buraya. Futbol orada toplum için çok değerli. Manchester’a kolay adapte olmamın bir sebebi de budur. Kendimi burada konutumda hissediyorum.” dedi.

 

“Yapamadıklarım konusunda çok gerçekçiyim”

Kendini ilgi isteyen bir oyuncu olarak görmediğini belirten yıldız oyuncu, “Kendimi asla birinci adam, yıldız oyuncu ya da her vakit ilgi isteyen biri olarak görmedim. Başarabileceklerim ve yapamadıklarım konusunda çok gerçekçiyim.” açıklamasını yaptı.

İlkay Gündoğan son olarak, “Yabancı bir ülkeden gelmeme karşın burada çok yeterli karşılandım. Çok fazla umudum ve hayalim vardı ve neredeyse hepsini başardım.” diyerek kelamlarını noktaladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.