Galatasaray’da büyük zarar! 15 katına satacaklar

Galatasaray 2019 yılında 300 bin Euro bonservis bedeli karşılığında geleceğe yatırım olarak takımına kattığı Valentine Ozornwafor’da uygulanan yanlış strateji nedeniyle hem oyuncuyu kaybetti hem de ziyan etti. Sarı kırmızılıların dönem başında bedelsiz olarak Charleroi’ye kiraladığı Nijeryalı futbolcunun kontratıma satın alma opsiyonu konulduğu ortaya çıktı.

GALATASARAY İLE GÖRÜŞMEDEN ALDILAR

Bilhassa ligin son haftalarında sergilediği performansın akabinde Belçika takımı, kontratta yer alan 100 bin Euro’luk opsiyon unsurunu kullandı ve 23 yaşındaki stoperin bonservisini Galatasaray’dan kimseyle konuşmadan aldı.

Sarı kırmızılı takım 2019’da 300 bin Euro’ya aldığı Ozornwafor’u 200 bin Euro ziyanla kaybetmiş oldu. Daha evvel kiralandığı Almeira’dan 200 bin Euro alınsa da oyuncunun o dönem fiyatını Galatasaray’ın karşılaması nedeniyle kulübün rastgele bir kârı olmadı. Charleroi ise bedelsiz olarak kiraladığı genç oyuncuyu yalnızca 100 bin Euro’ya renklerine katmayı başardı.

1.5 MİLYON EURO ÖNERDİLER

Belçika’daki performansı sonrası pahası artan ve bilhassa Fransız gruplarının istediği Nijeryalı stoper için 1.5 milyon Euro’nun üzerinde teklifler alan Charleroi’nin bu teklifleri değerlendirmeye aldığı öğrenildi. Belçika grubu 100 bin Euro’luk opsiyon hususu ile aldığı 23 yaşındaki stoperi çok kısa müddette 15 misline satıp 1.4 milyon Euro kâr elde etme talihine sahip oldu, kaybeden ise Galatasaray oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.