Fransız ambalaj şirketinden Türkiye adımı

Nakliye ve depolama sırasında yaşanan birtakım aksilikler, hem üreticiler hem de lojistik şirketleri açısından büyük dezavantaj oluşturuyor. Beş kıtada 10 şirket ve 4 üretim tesisiyle faaliyet gösteren CGP Coating Innovation, bilhassa üretim yapan Türk şirketlerine yenilikçi eserler sunmaya hazırlanıyor. Kaydırmaz kağıt eserlerinde dünya başkanı pozisyonundaki Fransız şirket, ambalaj bölümüne dinamik ve inovatif tahliller sunan Sarcina Ambalaj ile Türkiye pazarına giriş yaptı.

Nakliye esnasında yaşanabilecek aksilikleri en aza indirgemek için özel olarak tasarlanan kaydırmaz kağıtları Sarcina Ambalaj aracılığıyla Türk şirketleriyle tanıştıran CGP Coating; kaydırmaz kağıt, kaydırmaz sinema, elastik sinema, slipsheet üzere inovatif ambalaj eserleriyle ihracatın büyük kıymet kazandığı bugünlerde Türk şirketlerini dünya standartlarında lojistik tahlilleriyle destekleyecek.

“HEM ÇEVRECİ, HEM MALİYETİ DÜŞÜK, HEM DE STOKTA 125 KAT DAHA AVANTAJLI”

Sarcina Ambalaj Yönetici Ortağı Murat Kurt, tahta palet kullanımını ortadan kaldıran ve tıpkı konteyner içerisinde yüzde 12’ye kadar daha fazla yük taşımaya imkan tanıyan slipsheet isimli eserin, tıpkı vakitte etraf dostu olduğuna dikkat çekti. Yüzde yüz geri dönüşüme uygun olarak üretilen slipsheetlerle Türkiye’de paletsiz lojistik tahlilleri sunacaklarını ve tüm lojistik süreçlerinin kısa müddette bu yeni sisteme adapte olacağını belirten Murat Kurt, şunları söyledi:

“Çevreci olduğu üzere, maliyetler konusunda da büyük bir avantaj sağlayacak slipsheetler, ihracat için kullanılan tahta paletlere nazaran 3 kat fiyat avantajı sağlıyor. Stok alanı bakımından 125 kat daha avantajlı olan eser, konteyner başına yüzde 12’ye kadar daha fazla eser yükleme fırsatı sunuyor. Tüm bu avantajların yanı sıra, nakliye ve depolamada slipsheet kullanmak, Türkiye üzere gözünü ihracatta lokomotif olma maksadına dikmiş bir ülkede, pandemi sonrasında birkaç kat artan navlun maliyetlerine karşı her 10 konteynerden birini fiyatsız göndermek manasına geliyor. Bu uygulama hem şirketlerimizin önünü açacak hem de ülkemizin dış ticaretine çok değerli bir yarar sağlayacak.”

“TÜRK ŞİRKETLER, LOJİSTİK VE PAKETLEME AÇISINDAN AVRUPA’YI YAKALAYACAK”

Türkiye’nin pandemi süreci sonrası dış ticarette yakaladığı yükseliş trendinin devamlılığının kıymetine vurgu yapan Sarcina Ambalaj Yönetici Ortağı Murat Kurt, “Koruyucu ambalaj alanında dünya başkanı pozisyonundaki Fransız CGP Coating Innovation, pazara Sarcina Ambalaj ile girmeyi tercih ettiği için memnunuz. Ülke olarak yüksek ihracat hacimleri yakalamaya gereksinimimiz var. Bu işbirliğiyle Türk şirketleri, en büyük ticari partnerimiz olan Avrupa’nın paketleme standartlarını yakalarken birebir vakitte büyük maliyet avantajı elde edecek” dedi.

SARCİNA AMBALAJ VE CGP COATİNG’İN ESERLERİ, 27. AVRASYA AMBALAJ FUARI’NDA…

Koruyucu ambalaj alanındaki en yeni eserleri 12-15 Ekim tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek 27. Avrasya Ambalaj Fuarı’nda Türk şirketleriyle buluşturacakları için heyecan duyduklarını tabir eden Murat Kurt, “Farklı gramajlarda geniş bir eser yelpazesinde sunulan Stabulon kaydırmaz kağıtlar, taşınan eserlerin kaymasını engelleyerek süratli tüketimden kimyaya, evcil hayvan gıdasından içecek kesimine kadar birçok alanda paletlerin stabilize edilmesine ve inançlı bir biçimde müşterilere ulaşmasına yardımcı oluyor. Biz de bu fuarda yenilikçi, maliyet düşürücü ve çevreci ambalaj tahlillerini görücüye çıkaracağız. Sarcina Ambalaj’ın dinamik takımının yanı sıra CGP Coating’in Fransa’dan gelecek grubu de dört gün müddetince fuarda olacak ve şirketlerin soru ve taleplerine cevap verecek” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.