Elon Musk’tan Twitter çalışanlarıyla ilk toplantı: Maksadını açıkladı

Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk, talibi olduğu Twitter’ın çalışanlarıyla birinci kez sanal ortamda bir ortaya gelerek soruları cevapladı.

Musk, New Yor Times’ın tanıklık ettiği çevrim içi toplantıda, Twitter çalışanları ile birinci sefer toplantı yaparak kendine yöneltilen soruları cevaplarken, “Twitter’ın gerçekliğin tabiatını daha güzel anladığımız, uzun ömürlü bir medeniyete katkıda bulunmasını istiyorum.” dedi.

ABD’li iş insanı Musk, Twitter’ın Baş Pazarlama Sorumlusu Leslie Berland tarafından yönetilen sohbette, toplumsal medya platformunun üye sayısını, mevcut sayısının yaklaşık 4 katı olan 1 milyarın üzerine çıkarmak istediğine değindi.

Şirketin 8 bin civarındaki çalışanına açık olan görüşmede, “Twitter’in sahibi olacakmış üzere davranan” Musk, söz özgürlüğü, işten çıkarma şartları ve şirketle ilgili planları hakkındaki soruları yanıtladı.

Dünyanın en güçlü iş insanları ortasında bulunan Musk, toplumsal medya platformuyla daha evvel vardığı ön muahedeyi tamamlayıp tamamlamayacağı konusuna değinmezken, Twitter’a hizmet için büyük planları olduğundan bahsetti.

Twitter’da 98 milyondan fazla takipçisi olan Musk, uzun vakittir şirketin potansiyelinin gereğince kullanılmadığına inandığını söyledi.

TWİTTER’IN MUSK’A SATILMA SÜRECİ

İş insanı Elon Musk, 13 Mayıs’ta toplumsal medya şirketi Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma mutabakatının “spam ve düzmece hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5’inden azını oluşturduğu hesaplamasına dair beklenen ayrıntılar nedeniyle” süreksiz olarak askıya alındığını duyurmuştu.

Daha evvel Twitter’da yüzde 9,2’lik pay satın alan Musk, 14 Nisan’da SEC’e yaptığı bildirimde, Twitter’ın tamamı için pay başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu.

Twitter’dan 25 Nisan’da yapılan açıklamada, şirketin pay başına 54,2 dolara Musk’a satılmasına yönelik mutabakatın sağlandığı bildirilmişti.

Musk, Twitter’ı satın almaktan vazgeçmesi durumunda, daha evvel varılan mutabakat gereği 1 milyar dolar ödemek zorunda kalacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.