Dünya şampiyonuna sürpriz karşılama

Memleketler arası Boks Birliği (IBA) tarafından Türkiye’nin konut sahipliğinde düzenlenen Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 48 kiloda çaba eden ulusal boksör Ayşe Çağırır, final maçında karşılaştığı Kazakistanlı rakibi Alua Balkibekova’yı mağlup ederek Dünya şampiyonu olmuştu. Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, maçtan çabucak sonra telefonla aradığı ulusal sporcuyu tebrik etmişti.

Bağcılar Malazgirt Ortaokulu Vücut Eğitimi Öğretmeni olan Ayşe Çağırır’ı belediyede konuk etmek isteyen Lider Özdemir ile ulusal boksörün öğrencileri ona bir sürpriz hazırladı. Hiçbir şeyden haberi olmayan Çağırır, belediyenin kapısından içeri girdiğinde Özdemir ve kendi öğrencileriyle karşılaştı. Türk bayraklı öğrencileri, alkış ve “Türkiye sizinle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla Çağırır’a büyük sevgi gösterisinde bulundu. Konfetilerin patlatıldığı alanda belediye çalışanları da şampiyonu kutladı.

Benim için manalı bir gün

Kendisi için de manalı bir gün olduğunu söyleyen Özdemir, “Bağcılar’ımızda yetişmiş öğretmenimizin misyon yaptığı okulun birebir vakitte benim de okuduğum okul olması beni ayrıyeten duygulandırdı. Kendisini tebrik ediyorum. Onun başarısı ülkemizin başarısı. Misyona başlayalı 40 gün oldu. O günden beri gençlerin ve çocukların lideri olacağız diyoruz. Bu da bize ikram oldu. Bağcılar’ımızda gençlerimize örnek teşkil etmesi açısından da çok değerli bir muvaffakiyet. Hocamız ve onun üzere başarılı kişilikleri toplumumuza rol model olacak formda daha çok ön plana çıkarmamız lazım. Bağcılar’da güçlü ve dinamik bir gençlik yapısını inşallah daima bir arada inşa edeceğiz” dedi.

Bu türlü bir karşılama beklemiyordum

Çok heyecanlı olduğunu lisana getiren Çağırır ise “Ülkeme, ilçeme bu madalyayı getirdiğim için çok gururluyum. Bu türlü bir karşılama beklemiyordum. Hala şoktayım ve kendimi çok tuhaf hissediyorum. Belediye liderimize çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimi görünce çok keyifli oldum. Onlara yeterli bir öğretmen ve örnek bir atlet olduğum için çok memnunum. İnşallah devamı gelecek. Belediye liderimize da inanıyorum, çok hoş işler başaracak. Biz de onunla gurur duyuyoruz” diye konuştu.

İnandı ve kazandı

Antrenör İsa Daştan ise hislerini şöyle söz etti: “Ayşe’nin şampiyon olacağına birinci günden beri inanıyordum. Ona dedim ki, inanırsan dünya şampiyonu olursun. O da inandı ve kazandı. Liderimizin bizleri merasim yapıp karşılaması bizleri onurlandırdı. Hiç bu türlü bir şey görmemiştik. Kendisine çok teşekkür ederim.”

Karşılamanın akabinde Özdemir, Çağırır ve öğrencilerini makamında ağırladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.