Dışişleri Bakanlığı’ndan, Somali’deki terör saldırısına kınama

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Somali’nin başkenti Mogadişu’nun şehir merkezinde 19 Ağustos’ta düzenlenen terör saldırılarında, çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı derin üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu menfur terör saldırılarını en güçlü şekilde kınıyor, hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınları ile dost ve kardeş Somali Hükümeti ve halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” denildi.

SOMALİ’DEKİ OTEL SALDIRISINDA 10 KİŞİ ÖLDÜ

Somali’nin başkenti Mogadişu’daki bir otele dün akşam terör örgütü Eş Şebab tarafından düzenlenen bombalı saldırıda 10 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Somali’nin başkenti Mogadişu’daki Hayat Oteli’ne dün akşam düzenlenen saldırının bilançosu belli oldu. Yetkililer saldırı nedeniyle 10 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Hayat Oteli’ne düzenlenen saldırıda çok sayıda kişinin yaralandığı ve güvenlik güçlerinin aralarında çocukların da bulunduğu birçok kişiyi kurtardığı belirtildi.

Olayda hayatını kaybedenlerin kimlikleri hakkında henüz açıklama yapılmazken, saldırıyı Eş-Şebab terör örgütünün üstlendiği bildirildi.

Öte yandan, 17 Temmuz’da Somali’nin Jowhar şehrinde Eş-Şebab terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda, bomba yüklü bir aracın Somalili siyasetçilerin bulunduğu bir otele çarpması sonucu en az 2 kişi hayatını kaybetmiş, 15’ten fazla kişi ise yaralanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.