Denizlispor’a Mesut Bakkal’dan mental hazırlık

Spor Toto 1’inci Lig kulüplerinden Altaş Denizlispor’da Teknik Yönetici Mesut Bakkal, 10 gün sürecek Burdur kampında teknik taktik çalışmalarının yanı sıra mental olarak da ekibi lige hazırlamayı hedeflediklerini söyledi.

Yeni dönem hazırlıklarına Haluk Ulusoy Tesisleri’nde devam eden Denizlispor, 15-25 Temmuz tarihlerinde Burdur’da yapacağı dönem başı kampı öncesi güç depolamaya devam ediyor.

Yaklaşık 20 gündür kendi tesislerinde çalıştıklarını tabir eden Teknik Yönetici Mesut Bakkal, “Denizli’deki çalışmalarımız fizikî olarak hazır hale gelme ve güç toplama çalışmalarıydı. Burdur kampında daha çok teknik taktik çalışmalarımız olacak. Belirlediğimiz oyun kurgumuzu alana yansıtma ve gerektiğinde rotasyona gitme mevzularında Burdur kampı bize büyük katkı verecek. Kampta çalışmalarımızın yükünü bunlar teşkil edecek. Oynayacağımız hazırlık maçlarında da, yapmak istediklerimizi alana yansıtmaya çalışacağız. Futbolcularımızı fizikî ve teknik-taktik kadar mental olarak da hazır hale getirmek istiyoruz. Bazen toplantılarla bazen de birebir görüşmelerle bu mevzuda da âlâ yol aldığımıza inanıyorum” dedi.

“DİSİPLİNDEN TAVİZ VERMEM”

Teknik yöneticilik hayatı boyunca disiplin ve çok çalışmaktan asla taviz vermediğini kaydeden Mesut Bakkal, “Ne iş yaparsak yapalım, başarılı olmak için rehavete kapılmadan çok çalışmamız gerekiyor. Dönem hazırlıklarına başladığımız saatten itibaren tesislerde yatıp kalkıyoruz. Verilen bu emeklerin heba olmaması lazım. Belirlediğimiz plan ve program dahilinde dönem öncesi kampımızı kazasız belasız tamamlayarak lige hazır hale gelmek istiyoruz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.