CHP’li 11 büyükşehir belediyesinin AK Parti küme başkanvekillerinden Kılıçdaroğlu’na davet

CHP’li belediye liderleri tarafından yönetilen 11 Büyükşehir belediyesinin AK Parti’li meclis küme başkanvekili Tekirdağ’da bir ortaya geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Küme Başkanvekili Tevfik Göksu, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Küme Başkanvekili Murat Özcan, Aydın Büyükşehir Belediyesi Küme Başkanvekili Mustafa Arı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Küme Başkanvekili Özgür Hızal, Adana Büyükşehir Belediyesi Küme Başkanvekili Ozan Gülaçtı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Küme Başkanvekili Murat Köse, Muğla Büyükşehir Belediyesi Küme Başkanvekili Hürol Lider, Hatay Büyükşehir Belediyesi Küme Başkanvekili Bekir Altan, Antalya Büyükşehir Belediyesi Küme Başkanvekili Ali Çetin, Mersin Büyükşehir Belediyesi Küme Başkanvekili İsmail Yerlikaya’nın katıldığı basın toplantısı Rumeli İskelesi’nde gerçekleştirildi.

‘ACZİYET DEKLARASYONLARI’

Toplantının deklarasyon metnini AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Küme Başkanvekili ve Süleymanpaşa Belediye Lideri Cüneyt Yüksel, okudu. Yaklaşık 100 yıl evvel Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin günümüzde Kemal Kılıçdaroğlu CHP’sine dönüştüğünü söyleyen Yüksel, şöyle dedi:

“Atatürk’ün vizyon ve gayeleriyle yakından yahut uzaktan benzerli dahi kalmadığı günümüz CHP’sinde, Kılıçdaroğlu’nun gayri ulusal duruşu ve halkımıza söylediği palavralarla üst akıl güdümünde ilerleyen bir siyasi yapı haline gelen partinin tabir yerindeyse şirazesi kaymıştır. Temel prensibi ‘iş yerine mazeret üretmek’ olan Kemal Kılıçdaroğlu CHP’sinin 11 Büyükşehir Belediye Lideri, son seçimlerin akabinde 4’üncü vazife yılına girdiğimiz bu süreçte ne yazık ki hala, yayınladıkları ‘acziyet deklarasyonlarıyla’, mazeret üretmeye devam etmektedir. Yaptıkları tüm açıklamalarda, ‘Hükümet bize kaynak göndermiyor’ diyerek halkımızı kandırmaya çalışan ve mağdur edebiyatı yapan CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Lideri’nin palavralarını; bugün mesken sahipliğini yaptığımız bu toplantıda, Mavi Gözlü Kent Tekirdağ’ın CHP’li Büyükşehir Belediyesi’ne aktarılan devlet ödeneğinden bir örnek vererek kanıtlamak ve gerçekleri halkımızla paylaşmak istiyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı gelir bütçesinde, merkezi bütçeden 770 milyon TL geleceğini öngörmüşken, AK Parti hükümetimiz, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne 2021 yılı için, merkezi bütçeden 1 milyar 132 milyon 553 bin TL göndermiştir. O denli bir CHP’li belediye düşünün ki, beklentisinin yüzde 147’sini karşılayan AK Partili hükümete yönelik, ‘AK Parti hükümeti para göndermiyor, engelleniyoruz. Bu nedenle yatırım yapamıyoruz’ palavralarıyla, iş bilmezliklerine mazeret olarak hükümeti suçlasın ve bu denli palavraya rağmen, bu belediyenin 2019, 2020 ve 2021 yılarında, gerçekleşen gelir bütçesi toplamının yüzde 91’ini tekrar AK Parti hükümeti karşılıyor olsun.”

TEKİRDAĞ ÖRNEĞİ

Yüksel, CHP’li büyükşehir belediye liderlerinin, ‘Hükümet, AK Parti’li belediyeler müspet ayrımcılık yaptığını’ söylediğini belirterek, “AK Parti hükümetine her fırsatta, ‘Hükümet, AK Partili belediyelere müspet ayrımcılık yapıyor, CHP’li belediyelere kaynak aktarmıyor; yatırım yapmıyor’ beyanatlarıyla iftira atan CHP’li 11 büyükşehir belediye liderinin, kendi yatırımlarındaki adaletsizliklerine bir örneği, yeniden hoş Tekirdağ’ımızdan vererek kamuoyunun takdirlerine sunmak istiyoruz. 11 ilçesi bulunan Tekirdağ vilayetimizde nüfusun yüzde 36’sı, Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Liderleri tarafından yönetilmektedir. Buna nazaran, büyükşehir belediyesinin yatırım programında oran,yüzde 36’dan az olmaması gerekirken, CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 2021, 2022 ve 2023 yıllarına ilişkin 3 yıllık yatırım programında, AK Parti’li belediyelerin bulunduğu ilçelere ayrılan yatırım hissesi yüzde 10 seviyesinde kalmıştır. Beklentilerinin çok üzerinde bir ödenekle kaynak sağlayan AK Parti hükümetinin paylaşım adaletini, palavralarla örtbas etmeye çalışan CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, adaletsiz tavrıyla Tekirdağ’da yaşayan tüm hemşerilerimize adeta zulmetmektedir. Vatandaşlarımızın meselelerine kulak tıkayan, basınla ortasına uzaklık koyan, eleştirenlere küsen, halkın hesabını sorduğu problemler karşısında sessiz kalan Kılıçdaroğlu CHP’sinin Tekirdağ’daki temsilcisi, hizmet yerine ürettiği mazeretlerle, tahlil bekleyen tüm problemleri adeta kangrene dönüştürmüştür. Tekirdağ’ın CHP’li lideri, seçim kampanyası boyunca, ’11 ilçe için 250 Büyük Proje’ ilanıyla, deniz otobüsleri, hafif raylı ulaşım ağı, kentsel dönüşüm, her ilçeye toplu konutlar, yeni evlenenlere faizsiz kredi, huzurevi, halk ekmek fabrikaları, elektrik üretimini sağlayacak RES ve GES santrallerinin kurulması üzere bu projelerin neredeyse hiçbirini hayata geçirememiştir” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na davette bulunmak istediğini söyleyen Yüksel, “CHP tarafından yönetilen, 11 büyükşehir belediyesinin AK Parti Küme Başkanvekilleri olarak bugün burada iki kıymetli davette bulunmak istiyoruz. Bu çağrılarımızdan biri CHP Genel Başkanınadır, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu. Partiniz tarafından yönetilen 11 büyükşehrimiz hizmetsizlik ve beceriksizlik yüzünden süratle çökmektedir. Belediye başkanlarınıza daha evvel yaptığınız ‘işinize bakın’ daveti karşılık bulmamıştır. Belediye liderleriniz ‘kentlerine’ değil, kendilerine bakmaktadırlar. Ve her ay hazırladıkları ‘acziyet deklarasyonları’ ile bu beceriksizliklerini örtmeye çalışmaktadır. Bunu yaparken de algı ve palavraya başvurmaktadırlar. Maalesef belediye liderlerinizin bu palavrasına siz de ortak olmaktasınız. Artık sizi milletimizin huzurunda ‘Belediyelerimiz engelleniyor, kaynakları kesiliyor’ tabirlerinizi ispat etmeye davet ediyoruz. Bunu ispat etmezseniz, sizi milletimizin huzurunda müfteri ilan ediyoruz” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.