CHP, Vefa Salman için pankart astı

Yolsuzluk savıyla yürütülen soruşturma kapsamında vazifesinden uzaklaştırılan CHP’li Yalova Belediye Lideri Vefa Salman için üçüncü eksper raporu da “suçsuzdur” dedi. CHP, Yalova’da bugün “Vefa Salman Göreve” pankartı astı.

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yolsuzluk teziyle yürütülen soruşturma kapsamında CHP’li Yalova Belediye Lideri Vefa Salman misyonundan uzaklaştırılmıştı. Yalova Belediyesi’ndeki yolsuzluk savları ilgili davada üçüncü uzman raporunda, Belediye Lideri Vefa Salman ile Lider Yardımcısı Halit Güleç’in kusur ve ihmallerinin olmadığı belirtildi. CHP, Vefa Salman’ın mağduriyetinin ortaya çıktığını savunarak, vazifesine dönmesi istikametinde davetler yapıyor.

AKP’LİLER BİNAYA PANKART ASMIŞTI

CHP Gençlik Kolları Tarafından Yalova’da vazifeden uzaklaştırılan Belediye Lideri Vefa Salman için Uğur Mumcu İş Merkezi’nin çatısına “Vefa Salman misyonunun başına” yazılı afişi asıldı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 17 Ağustos tarihinde Yalova ziyaretinde AKP’liler meydanı gören binaya büyük uzunluk pankart asmış, daha sonra yapılan belediye meclisi toplantısını da CHP’liler bu nedenle protesto ederek salondan ayrılmıştı.

“VEFA SALMAN GÖREVE”

Bu olaydan 15 gün sonra tıpkı binaya bu kere misyondan uzaklaştırılan, eksper raporlarından hakkında suçlama yöneltilmeyen Yalova Belediye Lideri Vefa Salman için bir afiş asıldı. Afişte, Salman’ın yargılandığı davaya atfen “3. Uzman raporu da pak dedi” notu yer alırken, “Vefa Salman vazifesinin başına” yazısı yer aldı.

CHP Gençlik Kollarının resmî toplumsal medya hesabında asılan afişin fotoğraflarına yer verilerek şu açıklamalar paylaşıldı:
“1. Eksper: Vefa Salman suçsuz
AKP bilirkişiyi değiştirir.

2. Uzman: Vefa Salman suçsuz
AKP yeniden bilirkişiyi değiştirir.

3. Eksper: Vefa Salman hatasız.

Yalova’da pankart asan provokatörler sessiz.

O vakit biz hakikat pankartı asalım dedik;

VEFA SALMAN GÖREVE”

NE OLMUŞTU?

Yalova Belediyesi’nde Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen 20 milyon 739 bin 664 lira 80 kuruşluk zimmet hatası ve resmi dokümanda sahtecilik soruşturmasında ortalarında belediye lider yardımcısı Halit Güleç’in de bulunduğu 16 kişi tutuklanmış, Belediye Lideri Vefa Salman da İçişleri Bakanlığı’nca vazifeden uzaklaştırılmıştı. Davada son olarak üçüncü uzman raporu yayımlandı. Raporda Belediye Lideri Vefa Salman ile Lider Yardımcısı Halit Güleç’in kusur ve ihmallerinin olmadığı belirtildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.