Çankırı’da ehliyet imtihanına kopya düzeneği ile girmeye çalışırken enselendi

Kastamonu’da yapılan Motorlu Taşıtlar Şoför Kursiyer İmtihanına ses ve imaj kaydedici aygıt ile girmeye çalışan S.A.K.A. isimli yabancı asıllı şahıs, polis grupları tarafından yakalandı.

Şahısla iş birliği içerisinde olduğu belirlenen 3 kişi ise kaçarak kayıplara karıştı. Şahısların yakalanması için Çankırı Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Gayret Şube Müdürlüğü takımları inceleme başlattı.

Ekipler tarafından yapılan çalışmalar sonucunda S.A.K.A. ile temaslı oldukları belirlenen H.S., Ö.M., ve E.T. isimli şahıslar, Ankara Akyurt’ta yakalandı.

Aramada çıkan ekipmanlar şaşkına çevirdi

Şahısların yapılan araç, üst aramalarında bin 200 dolar, bin 850 TL nakit para, diğerleri ismine düzenlenmiş imtihan giriş dokümanları, radyo dalgaları kullanılarak kablosuz ortamlarda bilgi alışverişinin yapılmasını sağlayan aparat, el telsizi, imajlı kamera, çok sayıda sim kart ve kulaklık pili, nüfus cüzdanı, kulak içi mikrofon ve çok sayıda ses ve manzara kaydedici aparatlar ele geçirildi.

İHA’nın aktardığına nazaran gözaltına alınan 4 şahıs hakkında “6114 sayılı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Hizmetleri Hakkındaki Kanuna Muhalefet” hatasından isimli soruşturma başlatıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.