Bitcoin (BTC) İşlem Ücretleri Tavan Yaparken Analistlerden Uyarı!

Dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin, şu anda gelecekteki performansını etkileyebilecek bir dizi zorlukla karşı karşıya. İlk olarak, popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in önümüzdeki yıl yapılması planlanan bir sonraki halving önce bir düzeltmeye hazır olduğu konusunda uyarıyor. Cowen’a göre Bitcoin, önceki halving’den önceki aylarda da benzer davranışlar gösterdi. Bu sırada bir başka analiste göre FED Başkanı Jerome Powell’ın son konuşması, bir sonraki Bitcoin boğa piyasasını başlatabilecek potansiyel bir bankacılık krizi endişelerini ateşledi. İşte analistlerin Bitcoin’e yönelik en son açıklamaları…

Benjamin Cowen, Bitcoin yatırımcılarını uyardı

Popüler kripto para analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in (BTC) genellikle halving’in ardından gelen yükseliş dönemini yaşamadan önce zor bir dönemden geçeceği konusunda uyarıyor. Cowen’a göre, Bitcoin önümüzdeki aylarda düşüşe geçerek gelecek yıl için planlanan halving’e yol açacak. Cowen, Bitcoin’in önceki halvinglerden önceki aylarda da benzer davranışlar sergilediğini belirtiyor. Bir piyasa düzeltmesi olması halinde altcoinlerin Bitcoin’den daha ciddi şekilde etkileneceğine inanıyor.

Cowen, likiditesi düşük varlıkların bir düzeltme senaryosunda likiditesi yüksek olanlara kıyasla daha fazla etkileneceğini belirtiyor. Ne zaman bir düzeltme yaşansa, altcoin piyasasındaki likidite önemli ölçüde azalıyor. Piyasa şu anda bir Bitcoin sezonunda ve Bitcoin son 60 gün içinde piyasa değerine göre ilk 50’deki diğer tüm kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdi. Cowen, Bitcoin’in yarılanmadan önce bu yılın sonlarında ya da gelecek yılın başlarında bir korku daha yaşayacağını öngörüyor.

Michael van de Poppe: Boğa piyasası başlayabilir

EightGlobal’in kurucusu Michael Van de Poppe, bankacılık krizlerinin bir sonraki Bitcoin boğa piyasasını başlatabileceğine inanıyor. Poppe analizinde, FED Başkanı Jarome Powell’ın son konuşmasının, Başkan’ın yükseliş yaklaşımına ve piyasalar üzerindeki güvencelerine rağmen ana akım bankaların hisse senetlerinin düşmesine yol açtığını belirtti. Powell bankacılık sisteminin sağlam ve dirençli olduğunu savunsa da konuşmasının ardından birçok bankanın hisse senetleri değer kaybetti.

Poppe, bazı bölgesel bankaların hisselerinin Powell’ın konuşmasından saatler sonra çöktüğünü gözlemledi. Bankalar arasında artan belirsizlik ve düzenleyicinin güvencelerine güvenmeme eğiliminin artması, ana akım piyasalar için kıyamet anlamına gelebilir. Poppe’nin analizi banka hisseleri ile Bitcoin piyasalarının aynı yönde hareket etmediğini gösterdi. Ona göre, mevcut senaryo ABD bankacılık sektörü için iyi görünmüyor.

BTC’de işlem ücretleri artıyor

Bu sırada, Bitcoin’in Blockchain ağı son günlerde işlem ücretlerinde önemli bir artış yaşadı. CryptoFees’e göre, BTC ağındaki günlük toplam transfer maliyeti 23 Nisan 2023’te 380.000 dolar idi. Bu metrik, son günlerde 4 milyon doları aşarak ücretlerde önemli bir artışa işaret etti. BTC ağındaki işlem ücretlerindeki artış Bitcoin Ordinals’a atfediliyor. Veriler, BTC ağındaki işlem ücretlerindeki son artışın Ordinals aktivitesindeki artıştan kaynaklandığını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir