Beşiktaş’tan Emre Alim’e övgü, Göztepe’ye gönderme

Beşiktaş’ın dün 9 kişi kalmasına karşın Göztepe’yi 2-0 yenerken Ersin Destanoğlu’nun yokluğunda misyon alan kaleci Emre Alım maça damga vurdu.

Genç eldiven, erkenden eksik kalan siyah-beyazlılarda 7 kurtarışa imza atarken galibiyette de başrol oynadı.

Ismael övgüler yağdırmıştı

Emre böylelikle bu dönem Beşiktaş’ın bir maçta en fazla kurtarış yapan kalecisi olmayı da başardı.

Emre maçın akabinde “Ismael Hoca maçtan evvel benimle konuştu. Bana çok güvendiğini ve rahat bir performans sergilememi söyledi. Beni destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı.

Ismael ise maçın akabinde Emre için “Emre Alim’i çok tebrik ediyorum ve çok teşekkür ediyorum. Altyapımızın ne kadar âlâ çalıştığının bir göstergesi. Onu kutluyorum.” dedi.

20 top karşılığında transfer oldu

Birinci olarak bu dönem tekrar Ersin Destanoğlu’nun cezası nedeniyle oynayamadığı Hatayspor maçında formayı giyen Emre’nin transfer kıssası de dikkat cazip.

2014’te döneminde Çorlu’daki seçmelerde o vakit özkaynak sorumlusu Emrah Bayraktar tarafından izlenen Emre, beğenilince siyah-beyazlı ekibe kazandırıldı.

Filiz lisansı Bayrampaşa Demirspor’dan 20 top karşılığında alınan 18 yaşındaki eldiven, gösterdiği performansla alkış alırken maç sonu da memnundu.

“Her şey çizgiyi geçti ancak top hariç”

Beşiktaş’ın İngilizce hesabı olan “The Black Eagles” ise yaptığı paylaşımla genç file bekçisini onore etti. Göztepe tribünlerinden atılanların yer aldığı bir kare paylaşan siyah-beyazlılar gönderiye “Her şey çizgiyi geçti ancak top hariç” notunu düştü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.