ASELSAN’dan kamu bankalarına 10 bin ATM

Savunma endüstrisinde güvenlik güçlerine yüksek teknolojiye dayalı eserler kazandıran ASELSAN, sahip olduğu kabiliyetlerle ulaşım, güç, sıhhat, otomasyon başta olmak üzere bir dizi alanda tahliller üretiyor. ASELSAN son olarak finans alanındaki muhtaçlıkları karşılamak için de çalışmalara başladı.

ASELSAN, finansal teknolojiler alanındaki birinci mukavelesini 7 kamu bankası ve Bileşim AŞ ile imzaladı. Kontrat kapsamında 10 bin ATM temin edilecek.

ASELSAN, bu alanda yürüteceği projelerle mühendisliğin her evresindeki deneyimini finans bölümüyle paylaşmayı hedefliyor. Bu süreçte yerlileştirme ve ulusallaştırma önceliğini müdafaayı hedefleyen şirket, finansal teknolojiler alanındaki lokal tedarikçi ekosisteminin gelişmesine de katkı sağlayacak.

Finansal teknolojiler alanına girilmesi, ASELSAN’ın hem alacağı siparişlere hem de müşteri portföyüne çeşitlilik olarak yansıyacak.

KAMUDA VE ÖZEL KESİMDE MÜŞTERİ ÇEŞİTLENDİRMESİNE ODAKLANACAK

ASELSAN’ın finansal teknolojiler alanındaki projeleri, kamuda ve özel dalda müşteri çeşitlendirmesine odaklanacak. Yeni kuşak bankacılık teknolojilerinden ödeme kaydedici aygıtlara kadar çeşitli başlıklarda ASELSAN tahlilleri geliştirilecek.

Finans dalında verilen hizmetlerin daha faal yönetilmesinde teknolojinin kıymeti her geçen gün artarken ASELSAN da finansal teknolojilerde yaşanan gelişmeleri takip etmek ve bu alandaki iş geliştirme fırsatlarını pahalandırmak maksadıyla tertibini yapılandırdı.

Finansal teknolojiler alanındaki faaliyetlerle halihazırda yurt dışından temin edilen eser ve sistemler üretilerek kıymetli bir kaynağın ülkede kalması sağlanacak. Ayrıyeten savunma teknolojilerinde sıklıkla kullanılan bilgi güvenliği ve kriptoloji üzere alanlardaki donanım ve yazılım deneyimi ilerleyen devirde finansal piyasalarda kullanılmak üzere eserlere, sistemlere ve tahlillere dönüştürülecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.