Adalet Bakanlığı ATK kamu işçisi alım ilanı! Müracaat kılavuzu ve kaideleri…

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana nazaran Adalet Bakanlığı İsimli Tıp Kurumu’na 2020 yılı KPSS puanı ile memur alımı yapılacak. Müracaat yapacak adayların 70 KPSS puanına sahip olmaları gerekmektedir. Pekala Adalet Bakanlığı müracaat kuralları neler?

ADALET BAKANLIĞI MEMUR ALIM KADROLARI

GENEL MÜRACAAT ŞARTLARI

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 

  2. Son müracaat günü olan 29 Temmuz 2022 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı hususundaki yaş koşullarını taşımak ve merkezi imtihanın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü prestijiyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) Muhafaza ve Güvenlik Vazifelisi ile İnfaz ve Muhafaza Memuru konumu için merkezi imtihanın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü prestijiyle 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar imtihana müracaat edebilecektir.) 

  3. Askerlikle ilgisi bulunmamak yahut askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 

  4. 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan hatalardan mahkûm olmamak, 

  5. 657 sayılı Kanunun 53’üncü hususu kararları gizli kalmak kaydı ile vazifesini devamlı yapmasına pürüz olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 

  6. Kamu haklarından yoksun olmamak, 

  7. Son müracaat tarihi prestijiyle atanılacak konum için gerekli tahsil niteliğini taşıyor olmak. 

  8. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

BAŞVURULAR NASIL VE NE VAKİT YAPILACAK?

Başvurular 18 Temmuz 2022 günü saat 10:00’da başlayıp, 29 Temmuz Cuma günü saat 23:59 itibariyle sona erecektir.

Adaylar müracaatlarını e-Devlet üzerinden İsimli Tıp Kurumu Başkanlığı – Meslek Kapısı Kamu İşe Alım yahut Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde müracaat tarih aralığında etkin hale gelecek olan iş müracaat ekranını kullanarak yapacaklardır. Şahsen yahut posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar her bir takım için sadece bir müracaat yapabileceklerdir. 

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Başvuruda bulunan ve müracaatları kabul edilen adayların KPSS P3, KPSS P93 ve KPSS P94 puanları temel alınarak en yüksek puandan başlayarak en düşük puana nazaran sıralama yapılacaktır. Bu sıralama sonucunda ilan edilen durum sayısının 3 katı kadar sıralamada yüksek sırada bulunan aday, kelamlı imtihana girmeye hak kazanacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.