A Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz: “Bu sonuçlar başımızı döndürmemeli”

A Ulusal Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, UEFA Uluslar Ligi dördüncü maçında Litvanya’yı 2-0 mağlup ettikleri müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısına katıldı. Müsabakada isabetli pas oranının yüzde 90’ın üzerinde olduğunu ve bunun kendilerini keyifli ettiğini söyleyen Stefan Kuntz, “Haziran periyodu, bizim vakit geçirebildiğimiz en uzun periyottu. Bu devir gelmeden neler yapabiliriz diye ulusal ekibin her katmanını uygunlaştırmak için çalıştık. Yoga seansları ve mental çalışmalar yapıldı. Ulusal kadronun kıymetleri üzerine çalışıldı. Birinci çıkarımlardan değişik sonuçlar aldık. Bir poster oluşturduk ve bu posteri her maçta soyunma odamıza astık” dedi.

Oyuncuların kendilerinden neler beklendiğini gördüklerini de söyleyen Kuntz, “Zaman geçtikçe oyuncuların kişiliklerini tanıdık. Önder oyunculardan çok memnunum” diye konuştu.

Bu galibiyetleri beklediklerini kaydeden Kuntz, “Bu sonuçlar başımızı döndürmemeli. Ben alanda olağanüstü bir kadro ruhu gördüm. Birtakım oyuncuların saha içi ve saha dışı gelişimlerini gördük. Ferdi ve Salih’i takıma kattık. Onlar da kendi mevkilerinde düzgün oynadılar. Taraftarlarla ilgili de belirli modüllerin bir ortaya geldiğini gördük. Muvaffakiyetten ötürü gurur duyabilecekleri bir ortam oluşturuldu” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.